Okunma

Seçmen sorgulama mobil uygulaması hizmete açıldı!


07 Mayıs 2018 Pazartesi 16:39
Seçmen sorgulama mobil uygulaması hizmete açıldı!

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için, seçmen listeleri mobil uygulama üzerinden kontrol edilebilecek. Seçmen Sorgulama mobil uygulaması sayesinde, 24 Haziran’da nerede oy kullanacağım sorusu da tarihe karışıyor. Mobil uygulama vasıtasıyla seçimde oy kullanacağız yeri kolayca görebileceksiniz.

Seçmen sorgulama mobil uygulaması nasıl kullanılır?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından hazırlanan seçim takvimine göre, muhtarlık bölgesi askı listeleri 12 Mayıs Cumartesi gününe kadar askıda kalmaya devam edecek. Bu yüzden muhtarlıklar da hafta sonu hizmet verecek.

Mobil uygulama da burada devreye girecek. Yurt içinde ikamet ediyorsanız, askı dönemi içerisinde seçmen bölgesini ve nerede oy vereceklerini kolayca öğrenebilecekler. Üstelik sadece kendi bilgilerinizi değil, aynı hanede ikamet eden yakınlarınız ve aynı binada ikamet eden seçmenlerin kayıtlarını görüntüleyebileceksiniz.

Yurt dışında ikamet ediyorsanız; yurt dışı seçmen kütüğüne kayıt olup, olmadığınızı ve hangi dış temsilcilikte kaydınızın bulunduğunu öğrenebileceksiniz. Seçmen Sorgulama uygulamasını iOS için buradan ve Android için buradan indirebilirsiniz. SDN Mobil uygulamasını ise iOS için buradan ve Android için buradan indirebilirsiniz.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Seçmen sorgulama mobil uygulaması hizmete açıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seçmen sorgulama mobil uygulaması hizmete açıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seçmen sorgulama mobil uygulaması hizmete açıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "