Okunma

Segway Babasını Öldürdü


28 Eylül 2010 Salı 06:48
Segway Babasını Öldürdü

Tarihe, yüzyılın icadı olarak geçmesi beklenen Segway, bundan sonra başka bir unvanla anılacak. Üstünden düşmenin çok zor olduğu ve dengeye göre çalışan iki tekerlekli otomatik bir araç olan Segway, bisiklet ve türevi araçların katili olarak anılıyordu.

Postacılardan askerlere kadar birçok farklı iş dalının kullandığı Segway geçtiğimiz günlerde ölümcül bir kazaya neden oldu. Hem de cihaz yüzünden ölen kişi, yıllık milyonlarca dolar ciroya sahip Segway üreten şirketin sahibiydi. 62 yaşındaki Jimi Heselden dün İngiltere’de bir nehir kıyısında ölü bulundu.(İcatları Uğruna Ölen Mucitler)

 

 

Segway Sayesinde Server Kazandı

Olayı fark eden vatandaşların çağrısı üzerine gelen polis, Heselden‘ın cesedinin yakınında sadece bir Segway görünce, araştırmasını bu yönde yapmaya başladı. Segway’in babasının  bölgedeki bir  tepeden akarsuya inmeye çalışırken düşüp öldüğü tahmin ediliyor. 

Jimi Heselden 166 milyon poundluk servetini Segway satışlarından elde etmişti. Segway‘in en büyük özelliği ise sürekli denge merkezini düzenleyerek binen kişinin düşüşünü çok zor hale getirmesiydi.

 

:: Bu kaza Segway satışlarını olumsuz etkiler mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Segway Babasını Öldürdü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Segway Babasını Öldürdü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Segway Babasını Öldürdü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "