Segway, fütüristik motorunu tanıttı: Apex H2


08 Nisan 2021 Perşembe 23:11
ABONE OL
Segway, fütüristik motorunu tanıttı: Apex H2

Segway bir hidrojen yakıt hücreli spor motosikleti ürettiğini duyurdu. Apex H2 adeta Cyberpunk evreninden fırlamışçasına bir tasarıma sahip. Segway, özellikle Çin‘de satılan ucuz elektrikli scooter serisiyle meşhur bir firma. Duyurduğu yeni motor bir “süper scooter” olarak sınıflandırılıyor. Apex H2 sportif hatlara sahip, 150 km/s hızlarına ulaşabilen, hafif bir motor.

Apex H2 hidrojen ile nasıl çalışıyor ?

Apex H2, hidrojen-elektrikli hibrit güç aktarım mekanizmasına sahip. Tanklarda depolanan gaz halindeki hidrojen, bir yakıt hücresi aracılığıyla elektrik enerjisine dönüştürülüyor. Dönüştürülen elektrik enerjisi arka tarafta bulunan bir adet elektrik motoruna güç veriyor. Ayrıca motorda bir adet pil bulunuyor. Bu pil motorun ilk aşamada çalışmasını sağlıyor. Motorun arka tekerleğinin hemen önünde bir egzoz çıkışı bulunuyor ama oradan çıkacak tek şey su buharı.

Motor, 80 beygir gücünde ve 150 km/s hız yapabiliyor ve 0-100 km/s hıza 4 saniyenin altında ulaşabiliyor. Motor 10.700 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Motorun güzel görünmesindeki bir diğer ayrıntı ise süspansiyon çatallarının kaba olmaması. Motora sol taraftan baktığınızda süspansiyon çatallarını görebilirsiniz. Fakat sağ taraftan baktığınızda yalnızca tekerlekleri görebiliyorsunuz. Süspansiyon çatallarının tek bir tarafa konumlandırılması motorun tasarımının ön plana çıkmasını sağlıyor. Motor henüz seri üretime geçmedi. Ayrıca hidrojen yakıt istasyonları henüz yaygınlaşmamış durumda.

Segway, Apex H2 ile ilgili bir tank boyutu ve menzil bilgisi vermedi. Segway, seri üretime başlamak için 99 adet sipariş almayı bekliyor. Bu siparişlerden sonra bir kitle fonlama kampanyası başlatacağını belirtiyor. 99 adet motorun ilk teslimatlarının 2023’te başlaması bekleniyor.
yazarAlpatürk Şahin

1995 yılında Trabzon'da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. 2019'dan beri ShiftDelete.Net için içerik üretiyor. Grafik tasarımın yanı sıra, oyunlarla ve müzikle ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
12 gün önce

İmalata başlamak için 99 adet sipariş bekliyorsalar ben şimdi vereyim 99 adet siparişi.

" Segway, fütüristik motorunu tanıttı: Apex H2 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Segway, fütüristik motorunu tanıttı: Apex H2 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Segway, fütüristik motorunu tanıttı: Apex H2 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  2. 2 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  3. 3 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  4. 4 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  5. 5 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  6. 6 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  7. 7 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  8. 8 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!
  9. 9 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  10. 10 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!