Okunma

Sekme Ayırmayı Sevmeyenlere


10 Temmuz 2009 Cuma 13:40
Sekme Ayırmayı Sevmeyenlere

Mozilla’nın yeni tarayıcısında yer alan sekme ayırma(tab tearing) özelliği, tarayıcı dışına taşıdığınız bir sekmenin otomatik olarak yeni bir Firefox penceresinde açılmasını sağlıyor. Eğer siz de Firefox sekmelerini masaüstüne taşıyıp, kolayca kısayol oluşturmaya alıştıysanız, yeni sistem pek de hoşunuza gitmeyebilir.

Üstelik kazara yeni bir Firefox penceresi açmak da bu özellik nedeniyle gereğinden fazla kolaylaşıyor. Sekme ayırma özelliğini Firefox 3.5’te istediğiniz zaman kaldırmak için, Bug489729 adlı ilginç eklentiyi kullanabilirsiniz.

Seçeneklerden Disable detach tab‘i tıklayıp sekme ayırmayı komple kapatabilir ya da Enable drop url ile sadece masaüstüne sürüklediğiniz sekmeler için kısayol oluşturulmasının yolunu açabilirsiniz.

:: Bug489729’u Firefox’a eklemek için tıklayın.

:: Firefox 3.5’in sekme ayırma özelliğini beğendiniz mi?

Bilgi İçin : Mozilla Eklenti Sayfası
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sekme Ayırmayı Sevmeyenlere konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sekme Ayırmayı Sevmeyenlere ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sekme Ayırmayı Sevmeyenlere ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "