Okunma

Selfie Çeken Drone Geliştirildi


31 Mart 2016 Perşembe 16:00
Selfie Çeken Drone Geliştirildi

Drone teknolojisi, ortaya çıktığı ilk günden bu yana farklı alanlarda da çalışmalarda bulunarak yoluna devam ediyor.

Suda yüzen drone, drone tank vb. sürümlerinin ardından, insansız hava araçları insanların selfie çekme tercihlerini de odaklarına alacaklar.

Avustralyalı Teknoloji Şirketi IOT, drone çalışmaları kapsamında uçan selfie makinesi meydana getirdi.

ROAM-e adı verilen cihaz; daha geniş açılar dahil olmak üzere farklı açılardan fotoğraf çekmek amacıyla iki adet rotor bıçağına sahip durumda.

Yüz tanıma özelliğini bünyesinde barındıran ROAM-e cihazı, 25 metreye kadar havalanabiliyor. Ayrıca yalnızca fotoğraf çekmekle yetinmeyen Drone, 20 dakika boyunca canlı video yayını yapabiliyor.

16-03/31/roam-e_web_01.jpg

Tech Radar’da yer alan habere göre 360 derecelik panoramik çekim gerçekleştirebilen drone’un piyasaya sürülüp sürülmeyeceği konusunda henüz detayların belli olmadığı ifade edildi.

Cihazın satışa sunulması konusunda kesin bir fikir belirtmemekle birlikte olmamıza rağmen, cihazın son dönem kullanıcıları tarafından meydana getirile “selfie çılgınlığı”na yapacağı katkı yadsınamaz.

:: Uçan selfie makinesi şeklinde işlev görecek drone teknolojisini deneyimlemek ister miydiniz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Selfie Çeken Drone Geliştirildi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu güzelmiş insanlar artık selfie çubuğundan kurtulur…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bu selfieden öte gelişecek vr teknolojisi ve internet hızıyla birlikte çok güzel şeyler ortaya çıkarabilir.

" Selfie Çeken Drone Geliştirildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Selfie Çeken Drone Geliştirildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Selfie Çeken Drone Geliştirildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "