Okunma

Selfie Çubuğu Yasaklandı!


27 Haziran 2015 Cumartesi 13:00
Selfie Çubuğu Yasaklandı!

Dünyanın son zamanlardaki en büyük eğlencesi, selfie veya Türkçesiyle özçekim oldu. Adeta yeni bir pazar oluşturan selfie, akıllı telefonlarda ön kameraların kalitelerinin artmasına ve selfie çekmek için kullanılan onlarca cihazın çıkmasına sebep oldu.

Bu denli popüler olan Selfie, kimi zaman ölümlere de neden oldu. Bu bağlamda güvenlik açısından sorunlara yol açabileceği düşüncesiyle dünyanın en büyük eğlence merkezlerinden biriside selfie çubukları yasaklandı.

Disneyland’da Güvenlik Nedeniyle Selfie Çubuğu Yasak!

Dünyanın en büyük eğlence merkezlerinden olan Disneyland, güvenlik sorunları oluşturabileceği nedeniyle yasaklıyor.

Yasak Disney California Adventure Park’ta 30 Hazirandan itibaren başlarken Hong Kong ve Paris’te yer alan parklar içinse selfie çubuğuna konulan yasak 1 Temmuz’dan itibaren uygulanmaya başlanacak.

15-06/27/disneyland.jpg

Sözlü Uyarılar Yetersiz Geldi

Park yetkililerinin daha önceleri yaptığı sözlü uyarılar dikkate alınmadığı için park yönetiminin böyle ciddi bir karar ortaya çıktı.

Yukarıda belirttiğimiz tarihten itibaren içeri girişlerde ziyaretçiler aranacak ve eğer üzerlerinde selfie çubuğu bulunursa bunu ya yetkililere yada arabasına bırakmak zorunda kalacak.

Parkın içerisine ise selfie çubuğunun yasak olduğuna dair asılacak afişlerin yanı sıra sürekli yapılacak anonslar ile de yasak vurgulanacak.

:: Selfie çubuğuna uygulanan bu yasak hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Selfie Çubuğu Yasaklandı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    tripod yasak mı acaba?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bende disneylende gitmem o zaman bu ne ya özgürlük diye bişey var bidahada olsa gelmem zaten disneylendle bütün bağım koptu bu haberle…

" Selfie Çubuğu Yasaklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Selfie Çubuğu Yasaklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Selfie Çubuğu Yasaklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "