SEMrush, araçları ile markaları güçlendiriyor


17 Haziran 2019 Pazartesi 16:09
SEMrush, araçları ile markaları güçlendiriyor

Şirketler online bilinirliğini artırmak ve organik trafiğini güçlendirmek için çeşitli çalışmalar yapıyor. Bazı araçlar da şirketler bu konuda iyi birer yardımcı oluyor. SEMrush’ın organik araştırma, reklam araştırma ve site denetim gibi araçları da bunların arasında yer alıyor. Son olarak, bir İtalyan firması olan Coccinelle, SEMrush araçları ile küresel çapta organik trafiğini artırdığını açıkladı.

SEMrush araçları ile organik trafik artıyor

SEMrush’ın online pazarlama araçlarını kullanan şirket, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Almanya gibi uluslararası pazarlarda yaptığı yeni kampanyalarıyla marka bilinirliğini artırmayı başardı. Giyim piyasasında rekabet eden şirket, rakiplerin küresel piyasalardaki varlıklarının boyutunu belirlemek için Organik Araştırma aracını kullandı. Şirket, kullanabileceği anahtar kelime seçeneklerini daraltmak ve hangilerinin organik tanıtım için daha uygun olduklarını belirlemek amacıyla Anahtar Kelime Analiz aracını da stratejisine dahil etti.

Online pazarlama stratejisini oluşturmak amacıyla Coccinelle, SEMrush’ın sunduğu ve rakiplerin reklamlarını detaylarıyla inceleme fırsatı veren Reklam Araştırma aracını kullanarak rakiplerinin kullandığı en iyi tekniklerden faydalandı.

Coccinelle aynı zamanda web sitesinin arama motorlarında organik ilerleyişini güvenceye almak için teknik SEO iyileştirme sürecini de gerçekleştirdi. Site Denetim aracı sayesinde hreflang hataları gibi bir dizi önemli sorunun belirlenmesi, dahili ve harici bağlantıların optimizasyonu ve görüntülenemeyen görsellerin düzeltilmesi sağlandı. Bu araç ile http’den https’e sorunsuz şekilde geçildi.

Şirketin bu araçları kullanarak yaptığı çalışmaların ardından organik trafiği yüzde 25 arttı. SEMrush araçlarının yardımıyla ücretli trafikteki ortalama artış yüzde 23 düzeyine ulaştı.

Site Denetim aracını kullanan Coccinelle, bir dizi teknik SEO sorununu gidermeyi başardı ve sitenin genel teknik sağlığı yüzde 17’den yüzde 60’lara çıkardı.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" SEMrush, araçları ile markaları güçlendiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SEMrush, araçları ile markaları güçlendiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SEMrush, araçları ile markaları güçlendiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Galaxy Note20 serisine yakından baktık! Galaxy Note20 serisine yakından baktık!
  2. 2 Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler! Galaxy Buds Live kutu açılışı ve tüm olup bitenler!
  3. 3 YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak? YouTube kanalımızda bu hafta neler yayınlanacak?
  4. 4 Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık! Yerli elektrikli kepçe HICON 7W'yi kullandık!
  5. 5 Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight Duruşunuzu değiştiren cihaz: KOGDEM Straight
  6. 6 Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video) Deniz kenarında çalışan yazılımcı! (Video)
  7. 7 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035 İstediği her şeyi tarayan Kodak Alaris E1035
  8. 8 Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler? Samsung Galaxy Note20 Ultra ve Note20 yenilikleri neler?
  9. 9 Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık! Apple'ın sihirli klavyesini kutusundan çıkarttık!
  10. 10 A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi? A101'den Drone aldık, başımıza neler geldi?