SEMrush ile trafiğini yüzde 2773 artıran muayenehane


05 Ağustos 2019 Pazartesi 15:55
SEMrush ile trafiğini yüzde 2773 artıran muayenehane

Trafiklerini artırmak için SEMrush’ı kullanan Smileworks isimli diş muayenehanesi yaşadığı artışı açıkladı. İşletme dört yıldan daha kısa sürede 1.5 milyonluk ciroya ulaştı ayrıca İngiltere’nin Liverpool şehrindeki en popüler muayenehanelerden biri haline geldi.

Beş yıl önce açılan muayenehane, yeni hastalar bulabilmek için internetin gücünü arkasına almak için yola çıktı. Outbound pazarlaması gittikçe verimsiz hale gelen işletme, kararlı hastalar bulabilmek için kolları sıvadı. Kuruculardan Ed Challinor, web sitesinin optimize edilmesi ve kullanıcılar ve motorlar göz önünde bulundurularak özenle hazırlanması gerektiğini fark etti.

SEMrush ile ne yaptılar, ne oldu?

“İnsanlar kendi şartlarında aramak ve satın almak istiyor. Satışa ikna edilmek istemiyor” diyen Challinor, “Bir noktada giden pazarlama maliyetlerimiz, ücretli medyada 5.000 £ ve bir PPC ajansında aylık 700 £ idi. Bir de işletme önü mesaisi, satış müdürü maaşı ve rezervasyonlardan klinik tedavilere yüzde 20 ila yüzde 30 arası bir dönüşüm oranı vardı. Zar zor ayakta kalıyorduk” dedi.
10 aydan kısa bir süre önce Smileworks, SEMrush‘a döndü ve ilk denetimini gerçekleştirdi. Esasen Ed‘in istediği şey, yerel rakiplerini geride bırakmaktı. Local Pack ile ilgili analitik proje endişelendiriciydi: Smileworks’un rakipleri, anahtar kelimelerinin %30’u için sıralanırken, Smileworks için bu yalnızca yüzde 4’tü. Başlangıçta Ed, Smileworks’un sıralamaya girdiği çok sayıda anahtar kelimenin, harita sonuçlarının yüzdesini azalttığını düşündü, ama verileri deştiğinde aslında harita paketinde az temsil edildiklerini keşfetti.

“Sayfa sıralaması güç gibidir,” diyen Ed, “Yani Etki Alanı Otoritesi her zaman aklımdaydı. En iyi 10 kıyaslama aracını kullanıyorum, ama büyük DA90 ve büyük sayfa sıralamalarına sahip siteleri dikkate almıyorum. Eğer küçük bir yerel muayenehane bir grup büyük oyuncu arasında birinci sıradaysa, o zaman kıyaslamada bakmanız gereken odur.” dedi.

İçerik yönetimi söz konusu olduğunda, Ed‘in sadece SEMrush kullanarak yaptığı projelerden biri, diş kaplamalarının maliyeti ile ilgiliydi. Smileworks’un sağladıkları her türlü ürün ve hizmet ile ilgili sayfaları var, ancak kaplama maliyetleri sayfasında yamyamlaştırma sorunu vardı. “Kaplama maliyeti konusunda sıralamada değildim ve kaplamalardaki maliyet çok önemli!” diye anlatıyor Ed. SEMrush, kaplama ‘maliyeti’ konusunun kaplamalardan farklı bir konu olduğunu keşfetmesine yardımcı olarak, iki konu için ayrı ayrı fakat birbirleriyle bağlantılı sayfalar oluşturmasını sağladı.

Smileworks‘un organik trafiği 24 kat arttı. Şu anda ayda 25.000 kullanıcısı var ve bu çoğunlukla bazı ulusal sonuçlardan geliyor.

SEMrush kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra, Ed ödenen medya faaliyetlerini önemli ölçüde azalttı, pazarlama giderlerini düşürdü ve Nnt kâr marjında yüzde 20 artış gördü.

Sonuç olarak müşteri tabanı 24 kat büyüyen işletme, kısa sürede gelirlerini yüzde 100 artırdı. Kazancını yüzde 5’ten yüzde 38’e çıkardı. Inbound pazarlama sayesinde gerçekten sadik müşteriler oluşturdu.

SEMrush‘ı ücretsiz olarak denemek için buraya tıklayabilirsiniz.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" SEMrush ile trafiğini yüzde 2773 artıran muayenehane konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SEMrush ile trafiğini yüzde 2773 artıran muayenehane ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SEMrush ile trafiğini yüzde 2773 artıran muayenehane ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  2. 2 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  3. 3 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
  4. 4 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  5. 5 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  6. 6 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  8. 8 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  9. 9 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  10. 10 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!