Okunma

Sene Sonuna Kadar 25 Milyon iPhone 4S


12 Ekim 2011 Çarşamba 12:00
Sene Sonuna Kadar 25 Milyon iPhone 4S

Apple’ın yeni cihazı iPhone 4S ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Apple, ön siparişe açıldığı ilk gün 4S’in şirketin en çok ön sipariş alan cihazı olduğunu açıklamıştı. İlk gününde 1 milyon ön sipariş alan iPhone 4S, piyasaya çıkmasına daha 2 gün olmasına rağmen şuan 3 milyona yaklaşmış durumda.

Analistlere göre iPhone 4S’in satış başarısı ön siparişle kalmayacak. Dün iPhone 4S’in rakiplerine oranla daha güçlü olduğunu gösteren testlerden sonra kullanıcıların da tercihini iPhone 4S’den yana kullanacağı tahmin ediliyor. Analistlerin raporlarına göre 2011 yılının sonuna kadar 25 milyon iPhone 4S satılması bekleniyor. Yıl sonuna iki buçuk ay gibi bir süre olduğunu düşünürsek bu kadar kısa sürede 25 milyon rakamı başarılı bir sonuç olacaktır.

800 MHz çift çekirdekli A5 işlemcisine sahip iPhone 4S’in yanı sıra iPhone 4’ün fiyatının ucuzlamasıyla kullanıcıların ucuz telefon yönündeki tercihini de Apple’dan yana kullanması bekleniyor. Rakiplerin nasıl bir atılım yapacağı şimdiden merak konusu.

:: iPhone 4S’in başarılı olacağını düşünüyor musunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Sene Sonuna Kadar 25 Milyon iPhone 4S”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bi bırak ya. apple iphone ile son günlerini yaşıyor. hangi gezegende yaşıyorsunuz. google ın olmadığı paralel evrendemi?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu iphone 4s kadar güZel bir Telefon Yok diyebilirim.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone 5 çıkınca piyasayı düşü***** bile diğer firmalar zorlanı***** 4 ‘te nasıl devrim niteliğinde yenilikler ,özellikler olduysa iPhone 5 ‘te onun gibi ***** şimdilik 4s alıcam ama çıkınca iPhone 5 almayı da düşünüyorum.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  turkiyeye gelsede ***** mi satip almayi dusunuyorum

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Artık teknolojinin zengine değil, insana hizmet etmesi sağlanmalı.
  Açık kaynak kodlu yazılımlarda güvenlik sorunları yakın bir tarihte çözülecek gibi görünmediğinden kullanıcıların tercihi yazılımları neredeyse all-in chip yapacak olan apple gibi firmalara itiyor. Aslında mesaj basit GÜNENLİK VE HIZ ilk tercih olmaya devam ediyor. Ancak firmalar bu isteğe cevap vermek yerine donanım ve yazılım firmaları ile parça yapan firmaların ayrı olmasını bahane ederek pazarda tekelleşmeyi besleyen politikalarında inat ediyorlar. Bu da kontrol edilebilir bir çekişmeyi doğuruyor. Bun durumu değiştirebilecek çok yeni teknolojilerin piyasaya çıkmaması için baskı unsuru ve kontrol mekanizması olarak kullanılan internet medyası da halinden gayet memnun. Tek memnun olmayan gariban kullanıcılar. Bir iki parça süslemeyle eski teknolojiyi nasıl da ballandırıp satıyorlar. Nerede 5-10 sene sonrasının rafta bekleyen teknolojik oyuncakları? Kim niçin saklıyor? Neymiş patentini aldım daha kimse üretemez. Böyle bir saçmalık olur mu? Belki üretmeye niyeti yok adamın. Teknolojiyi tekeline mi aldı? Böylece teknolojik buluşların %1-2’si ancak ürüne dönüşebiliyor. Diğerleri rafta.
  ÇözümPatenti alınan ürün bir yıl içerisinde üretilmezse iptal edilmeli. Sağlık ve güvenlik devlet eliyle uluslararası kurallar çerçevesinde sıkı denetlenmeli. Kimsenin uluslararası fiyat ve kalitenin aşağısında üretim yapmasına müsade edilmemeli. Sağlığa zararlı hiçbir madde ne sebeple olursa olsun üretilmemeli.

" Sene Sonuna Kadar 25 Milyon iPhone 4S konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sene Sonuna Kadar 25 Milyon iPhone 4S ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sene Sonuna Kadar 25 Milyon iPhone 4S ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "