Okunma

Google’ın kurucusu yapay zeka konusunda uyardı!


01 Mayıs 2018 Salı 17:00
Google’ın kurucusu yapay zeka konusunda uyardı!

Google’ın kurucularından Sergey Brin, yatırımcılar için yayınladığı yıllık mektupta yapay zeka konusunda oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

Kaleme aldığı mektuba Charles Dicken’in ” İki Şehrin Hikayesi ” adlı romanından bir alıntı yaparak başlayan Brin, yapay zekanın kendi yaşamı boyunca teknoloji dünyasının yaşadığı en önemli teknolojik gelişme olduğunu belirtiyor.

Sergey Brin: Yapay zeka büyük bir sorumluluk getirdi!

Yapay zekanın günlük yaşamı çok daha kolaylaştıracağını belirten Brin, bu kadar güçlü bir teknolojinin yeni sorun ve sorumlulukları beraberinde getirdiğini, bu nedenle bu alanda oldukça dikkatli adımlar atılması gerektiğini vurguluyor.

Bu teknolojinin yanlış insanların elinde kötüye kullanımının büyük tehlikeler doğurabileceğini dile getiren Brin, yapay zekanın artık yeni yapay zeka teknolojileri geliştirmek için de kullanıldığını belirtiyor.

Google’ın kurucusu şirketin, 100’den fazla dilde hizmet veren Google Çeviri, Google Görsel Arama ve Google Lens gibi birçok farklı servisinin yanı sıra otonom sürüş konusunda yapay zekanın gücünden faydalandığını belirtiyor.

Yapay zekanın birçok farklı alanda işsizlik gibi büyük sorunlara neden olacağını dile getiren Brin, bu durumu ” bir teknoloji rönesansındayız ” şeklinde açıklıyor.

:: Yapay zekanın getirdiği tehlike hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google’ın kurucusu yapay zeka konusunda uyardı!”

  1. efkan dedi ki:

    İşsizliği insanlar yaratır makine yaratmaz, maliyet kavramını yarattığı gibi…

" Google’ın kurucusu yapay zeka konusunda uyardı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’ın kurucusu yapay zeka konusunda uyardı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’ın kurucusu yapay zeka konusunda uyardı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "