Okunma

Capcom’a, Devil May Cry Tepkisi!


29 Aralık 2010 Çarşamba 18:00
Capcom’a, Devil May Cry Tepkisi!

Capcom ve Ninja Theory’nin fenomen yapımı Devil May Cry’da garip, hatta çoğu oyun otoritesince son derece gereksiz bir uygulamaya imza atılıyor. Önceki haberlerimizde, yeni Devil May Cry’ın videolarını paylaşmış ve bazı önemli noktalara temas etmiştik.

 


Ne Oldu Adamım Sana?

Devil May Cry zincirinin beşinci halkası, Dante’nin gençliğini konu almayacak. Aslında, Dante, Kara Şövalye Sparda ve Nero efsaneleri ile diğer oyunlardaki öykü örgüsününün tümünü sıfırlayıp, yeniden başlatacak ve sıklıkla kullanılan terimle, “reboot” görevini üstlenecek.

Superman film serisinde, sıfırlamayı anlayabiliyoruz. Dünyalar Savaşı, Batman, Uzay Yolu, Hulk gibi yapımlardaki nedenleri anlamak da güç değil. Bununla birlikte, Capcom’un çok satan serisinde bu uygulamanın yapılması, oyun otoriteleri gibi bizim de garibimize gitti.

Bu Ne Bu?

Eleştiriler, Mayıs ayından başlayarak, Aralık’ta zirveye ulaştı. Serinin hayranlarından tepki yağdığı ve ünlü geliştiricinin, bazı değişikliklere gidebileceği de  açıklanıyor. Bu nasıl olur bilemiyoruz çünkü maliyet onlarca milyon dolardan aşağı olmaz.

Anketlerde, DMC sevenlerin yüzde 90’dan fazlası, yeni Dante’yi antipatik ve karizmatiklikten uzak bulmuş. Bizce de, sonuna kadar haklılar. Beyaz uzun saçlı Dante ile, “bunun” arasında dağlar kadar fark var.

 

 Güzel Uçuyor Ama…

Animasyonlar gayet şık. Grafikler de fazlasıyla kaliteli görünüyor. Capcom’un uzmanlık alanı haline gelen, sinema kalitesinde ara videolara değinmek dahi yersiz. Sorun ise, grafik, video ve animasyonların, kısa saçlı, garip Dante için tasarlanmış olması. Gelişmeler üstüne, DMC fanatikleri boykota gidebileceklerini açıkladı.

 

 

Hapisteki Dante

Dante’yi böyle pataklayabilen kişiyi veya yaratığı merak ediyoruz. Tamam, dayak yemiş yemesine de, nasıl bir polis gücünün Dante’yi hapse atabileceğini daha da çok merak ediyoruz. Elbette kendi rızasıyla teslim olmadıysa… Lakin bu, asi kahramanımızın tarzına hiç yakışmaz. Umarız tipinden sonra, kişiliği de değişmez.

 

 

:: Önceki oyunların hiçe sayılmasını siz nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Capcom’a, Devil May Cry Tepkisi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Capcom’a, Devil May Cry Tepkisi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Capcom’a, Devil May Cry Tepkisi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "