Okunma

Sesli komutla fotoğraf düzenleme dönemi


12 Ocak 2017 Perşembe 04:30
Sesli komutla fotoğraf düzenleme dönemi

Amazon’un Echo cihazını ilk defa görenler, sadece bir hoparlörden ibaret olan bu cihazın nasıl olup da yapay zekalı gelişmiş bir asistan olduğunu anlamakta zoruluk çekiyorlar. Ancak yapay zeka artık işini tamamen sesli komutlarla yürütebiliyor.

CES 2017’de de gördüğümüz üzere, pek çok elektronik cihaz, sesli komutlar alarak işleyebilecek şekilde dizayn edilmeye başlandı.

Adobe de yapay zekalı sesli asistan geliştirdi

Bunların arasına şimdi Adobe’nin ünlü fotoğraf düzenleme yazılımı Photoshop da katılıyor olabilir.

Adobe, yayınladığı yeni bir videoda, bir kullanıcının tamamen sesli komut vererek, fotoğraflar üzerinde basit düzenlemeleri kolayca yapabilen bir uygulamayı kullandığını gösterdi. 

Kullanıcısıyla sadece sesli iletişim kurarak, istenilen düzenlemeleri yapabilen sesli asistanın, Photoshop veya diğer Adobe uygulamalarına ne zaman entegre edileceği henüz bilinmiyor.

ancak bu teknolojinin yaygınlaşmasıyla, el becerisi gerektirmeden fotoğrafları sosyal medyada kullanıma hazır hale getirmek, ve belki de Youtube kanalları için etkileyici videolar hazırlamak mümkün olacak.

:: Sesli asistanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles’ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye’ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

3 yorum - “Sesli komutla fotoğraf düzenleme dönemi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Ne gereği var?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Videodaki amca yasli. Tam bir sizofren gibi de goruluyor :)) Kimse manuel duzenlemeyi degistirmez. Daha hizli, hem de ince ayarlar yapabiliyorsun.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Geç bile kaldılar…

Yorum yazın

Geri bildirim