Okunma

Sessiz Sakin Güç Kaynağı


13 Şubat 2008 Çarşamba 22:00
Sessiz Sakin Güç Kaynağı
PC Power and Cooling, Amerika kökenli bir üretici. Ürünlerinde dikkat çeken en önemli özelliklerden iki tanesi, gayet sade ürünler sunmaları ve bir anlamda tutucu bir tasarım sergilemeleri. Bu tutuculuk kötü anlamda değil elbette; sadece dışarıdan baktığınızda herhangi bir güç kaynağıyla karıştırmanız olası. Buna aldanmazsanız sorun yok; çünkü PC Power and Cooling‘in Silencer ürünleri verebildiklerinden daha düşük niteliklere sahipmiş gibi etiketleniyorlar. ShiftDelete.Net’te yayınlanılan testlerde kullandığımız Silencer 610 Watt, saatlerce süren testlerden sonra bile ciddi bir ısınma göstermiyor.

Olağan şartlarda, etiketlerde ürünlerin verebilecekleri performansların üzerindeki değerleri görürüz. Bu noktada, PC Power and Cooling‘i için çok olsun ama az gelmesin, düşüncesi sebebiyle tebrik ederiz.

Her Kartı Çalıştırır

PC Power and Cooling Silencer 610 Watt tek bir +12 V kanalı üzerinden 49 amper akım verebiliyor. Ürün üzerindeki çıkışların hepsi sabit kablo ile sağlanmış durumda ve çift grafik kartı çalıştırmanız için gerekli iki tane 6 iğneli bağlantı mevcut. Bu 6 iğneli bağlantılardan bir tanesi, seçiminize bağlı olarak 8 iğneli şeklinde çalışabiliyor (yanında küçük bir  ek kablo var).  Dolayısıyla AMD üretimi eski ATI Radeon HD 2900 XT veya yeni HD 3870 X2 gibi grafik kartlarını çalıştırdığınızda Overdrive menüsünü görebiliyorsunuz. Bu üründe ayrıca Nvidia SLI logosunun da bulunduğunu hatırlatalım.

Yüksek Verimlilik

Ürün yeterince sessiz ve iki grafik kartı bağlasanız bile etrafa dehşet saçacak bir sıcaklık hissetmiyorsunuz. Önemli bir özellik olarak da ürün üzerinde 80+ ibaresi mevcut. Bunun anlamı 80 yaşın üzerine hitap ettiği şeklinde yorumlanmamalı. Bunun anlamı, ürünün %80‘in üzerinde bir verimliliğe sahip olması. Bu durum, hem elektrik faturanız, hem de dünyanın doğal dengesi için önemli bir artı.

Özetle…

PC Power and Cooling‘in 610 Watt‘lık güç kaynağı benzer seviyedeki ürünlerden biraz daha pahalı olabilir. Fakat aynı şekilde benzer ürünlerden çok daha geniş toleranslarla çalışabilecek bir ürün.

PC Power and Cooling Silencer 610 Watt
Güç kaynağı

Güç çıkış miktarı: 610 Watt
Biçim: ATX
Fan: Arkada, 80 mm

Fişler:
ATX: 24 iğne
İşlemci: 4 iğne ve 8 iğne
Sürücü: 8 büyük, 1 küçük
PCIe: 2x 6 iğneli, biri 8 iğneli olabiliyor
SATA: 6 tane

Üretici: PC Power and Cooling / ABD
Türkiye dağıtıcısı: Akortek Bilişim
Fiyat: 149 dolar + KDV

Bilgi için: Akortek
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sessiz Sakin Güç Kaynağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sessiz Sakin Güç Kaynağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sessiz Sakin Güç Kaynağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "