Okunma

Sevgililer, Atacakları Mesajları Google’dan Arıyorlar!


12 Şubat 2015 Perşembe 12:14
Sevgililer, Atacakları Mesajları Google’dan Arıyorlar!

Online ve offline dünyanın iç içe geçtiği günümüzde gündemin aynası olan Google Arama Trendlerinde sevgiliye gönderilen mesajlardaki artış dikkat çekici oranlara ulaştı.

Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen cep telefonları ilişkimizin geleceğinde önemli bir rol oynuyor. Google Arama Trendleri analizinde Türklerin aşk hayatında da ekranlardan kopamadığı ve mesaj gönderirken de içeriği belirlemede Google’a danıştığı sonucu ortaya çıkıyor.

Gerçekçi bir ifadeyle gençlik alışkanlığı olan kopya çekmeyi, şimdide sevgililerimize mesaj yazarken Google’dan bakarak devam ettiriyoruz diyebiliriz. 

Google aramalarına bakıldığında sevgiliye yönelik mesajların hangi dönemlerde ne kadar arandığı kolayca görülebiliyor.

15-02/12/sevgililerin-ilham-perisi-google-1423743797.jpg

Günaydın ve iyi geceler mesajları mobil telefondan aranıyor

 

Sevgiliye özel “günaydın” ve “iyi geceler” mesajları en çok mobil cihazlarda aranıyor. Akıllı telefonlardan yapılan aramalar tabletler ve bilgisayarlarda yapılan aramaların dört katına ulaşıyor.

2014’ün 4. ve 12. ayları arasındaki dönemde günlük ve saatlik arama paylarına göre ise, sevgililer günaydın mesajlarını gözünü açar açmaz planlıyor. İyi geceler mesajları ise akşam saatlerinde aranıyor.

:: Sevgilinize ya da herhangi bir yakınınıza alacağınız hediyeyi ya da söyleyeceğiniz sözleri Google’da arattınız mı? 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sevgililer, Atacakları Mesajları Google’dan Arıyorlar!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çok gereksiz amaçsız bir arayış

" Sevgililer, Atacakları Mesajları Google’dan Arıyorlar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sevgililer, Atacakları Mesajları Google’dan Arıyorlar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sevgililer, Atacakları Mesajları Google’dan Arıyorlar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "