Okunma

Sex.com Astronomik Bir Ücrete Satıldı!


20 Ekim 2010 Çarşamba 19:48
Sex.com Astronomik Bir Ücrete Satıldı!

Popüler domain (alan adı) Sex.com, bugün itibariyle yine satıldı! Sürekli el değiştiren alan adının yeni sahibi Clover Holding Ltd oldu. 1996 yılında Gary Kremen tarafından ilk defa satın alınan alan adı, sonrasında Stephen Cohen tarafından 1999 yılında çalınmıştı.

 

 

5 sene sonra 2004 yılında alan adını geri kazanan Kremen, 2006 yılında bu ismi Escom LLC‘ye 12 Milyon Dolar‘a satmıştı. Clover Holding ise şimdi Sex.com’u tam 13 Milyon Dolar‘a satın aldı.

Sex.com, sadece reklam gelirleriyle bile sahibine yılda 6 Milyon Dolar kazandırabiliyor. 13 Milyon Dolarlık fiyatıyla Sex.com, dünyanın en büyük ikinci alan adı ünvanına sahip oldu. Birincilik, 2009 yılında 16 Milyon Dolar‘a satılan Insure.com adresinde.

:: Bir alan adının bu denli yüksek fiyata sahip olmasını nasıl karşılıyorsunuz?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sex.com Astronomik Bir Ücrete Satıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sex.com Astronomik Bir Ücrete Satıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sex.com Astronomik Bir Ücrete Satıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "