Okunma

Seyahate Çıkmadan Bunu Cebe İndirin


05 Haziran 2009 Cuma 08:39
Seyahate Çıkmadan Bunu Cebe İndirin

Mobil cihazların hayatımızda ellerinin ulaşmadığı yerler neredeyse yok. Seyahatlerinizde de en önemli yardımcınız olması pek yadırganacak bir durum olmazdı. İncelemeye aldığımız “World Traveler” uygulaması hangi fikirden doğduğu meçhul ancak seyahatlerinizde vazgeçilmeziniz olmaya en kuvvetli aday olduğu açık.

Psiloc tarafından geliştirilen bu başarılı uygulama ücretsiz olarak dağıtılıyor. Bunun yanı sıra kaynak kodları açık olarak geliştirilmeye hazır ve eklenti desteği sayesinde önü apaçık bir mobil projesi.

“Seyahatlerinizi keyiflendirin!” sloganıyla yola çıkılan proje ile ortak amaç; seyahatlerinizi, tek bir platform üzerinden özelleştirilebilen, çok çeşitli araçlarla kullanışlılığı kişiselleştirilebilen bir mobil arayüz oluşturmak. İlk etapta Psiloc tarafından dört farklı ücretsiz servis kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

Weather servisi ile dünya üzerindeki 2500’e yakın merkezin hava durumu bilgilerine anlık olarak ulaşabiliyorsunuz.

World Clock ile ana ekranda belirleyeceğiniz dört farklı merkezin yerel saatini görebiliyorsunuz.

Currencies seçeneği ile para birimleri arasında güncel dönüşümler yapabiliyorsunuz. Günlük kapanış verilerine göre 184 farklı para birimi arasında dönüşüm mümkün.

World Map ise bir dünya haritası sunarak gece ve gündüz bölgeleri, şehriniz ya da seçilen şehir hakkında bilgi alabiliyorsunuz.


Uygulamanın arayüzü modern ve şık olmasının yanı sıra oldukça da kullanışlı

Şimdilik pek kapsamlı ve etkileyici görünmese de proje düşüncede oldukça mantıklı ve mobilin söz sahibi platformlarından olmaya aday gibi görünüyor. Gelecek günlerde  daha fazla plug-in desteği ile daha faydalı olacağı geliştirici tarafından yapılan önemli bir açıklama olarak göze çarpıyor. Şu anda sadece Symbian OS9.3 ve OS9.4 cihazlarda çalışan uygulamaya buradaki resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

:: Yaz tatiline çıkmadan önce uygulamayı yükleyecek misiniz?

 

Bilgi için: World Traveler
Ahmet Gözütok
(Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Seyahate Çıkmadan Bunu Cebe İndirin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seyahate Çıkmadan Bunu Cebe İndirin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seyahate Çıkmadan Bunu Cebe İndirin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "