Okunma

Seyahat için En İyi 9 Uygulama


07 Ocak 2016 Perşembe 11:00
Seyahat için En İyi 9 Uygulama

Yarıyıl tatil dönemine az bir zaman kaldı. Sizler için tatile çıkmadan önce telefonunuzda olmazsa olmaz diyebileceğimiz 9 güzel uygulamayı bir araya getirdik.

1- Trip Advisor

Henüz teori aşamasında iseniz ve gideceğiniz yer/yerler ile alakalı yaptığınız planlar fazlasıyla karışıksa bu uygulama sizin yararınıza gözüküyor. Daha önce bu uygulamayı kullanmış kullanıcı tavsiyeleri beraberinde, gideceğiniz yeri belirledikten sonra, içinizi rahatlatmayı sağlayacak uygulama, kullanışlı grafikleri ile de dikkat çekiyor.

16-01/04/tripadvisor.jpg

2- SkyScanner

Pazarın en güçlü seyahat uygulamalarından biri olarak belirlenen SkyScanner, gerçekleştirecekleri seyahatlerde havayolunu tercih edenlere, var olan birçok seçenek arasından en uygun olanını sunabiliyor.

Tercihler nezdinde, en ucuz, en hızlı, en konforlu gibi seçeneklerin kullanıcıya sunulduğu uygulama, karşılaştırmalı hizmeti ile kullanıcıya kolaylık sağlayabiliyor.

16-01/04/skyscanner.jpg

3- Google Maps

Eğer ki hazırlık ve rezervasyon aşamalarını gerçekleştirdiyseniz, “Google Maps” uygulaması, gidilecek yerlerdeki trafik durumu, metro, otobüs vb. toplu ulaşım araçlarının konumu, kullanıcı tarafından görülmesi istenen herhangi bir yerin konum bilgisini gösterebiliyor.

Her ne kadar yeni bir yeri tanımanın en mühim yolu olan kaybolmaların tarihe karışacağı günümüzde, bu olgu en çok bu  uygulamalar beraberinde değişim gösteriyor.

16-01/04/google-maps.jpg

4- Pack Point

Seyahate hazırlık aşamasında işlev kazanan uygulama, planı yapılmasının ardından gidilecek yerlerde var olan aktiviteleri, kullanıcının hizmetine sunuyor.

Seyahati gerçekleştirilecek yerlere karşı farklı hedefler besleyen kullanıcıların, sosyal ihtiyaçlarını karşılayabilecek uygulama, tatilin zevkini sonuna dek çıkarmak isteyenlere has nitelikte. Canınızın sıkılacağını sanmıyoruz.

16-01/04/packpoint-homepage.png

5- Free Wi-Fi Finder

Konu Wi-Fi’den açılmışken, bu uygulamadan bahsetmemek olmaz. “Free Wi-Fi Finder” uygulama beraberinde yurtdışındaki en büyük sorunlardan biri olarak betimlenen “internet bulamama” sorununa bir çözüm bulunmuşa benziyor.

Uygulama gidilen yerde yakınlarda bulunan ücretsiz Wi-Fi noktalarını kullanıcıya gösterebiliyor. İnternetten seyahatlerde de ayrı kalmak istemeyenlere önerilir.

16-01/04/free-wi-fi-finder.jpg

6- Google Translate

Bir çeviri uygulamasının, yabancı ülkelere bulunulan dış seyahatlerde ne denli işlevsel olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Çağdaş sürümleri arasından, yabancı dildeki karşılığına en uygun, yakın anlamlar içeren “Google Translate” uygulaması, yaşanması muhtemel uyum sorununa bir çözüm alternatifi sunabiliyor.

16-01/04/google-translate.jpg

7- Viber

İletişim çağı kavramı çerçevesinde, söz konusu kavramın ne denli önemli olduğu gerçeğinin su götürmez bir şekilde alenen belli olduğu durumda, mesafe farkındalığı yaratmaksızın kişiler/kitleler arası bağlantıyı sağlayan bir uygulamadan söz ediyoruz.

Mesajlaşma, telefon konuşması yapma gibi özellikleri kullanıcıya sunan çözüm için dikkat edilmesi gereken tek nokta olarak, bir Wi-Fi noktasının bulunması gibi duruyor.

Bu zorunluluğa sebep olan ihtiyaca ise, uygulamanın internet beraberinde işlev bulmasından kaynaklanıyor. Wi-Fi kullanılmadığı takdirde uygulamanın, ay sonu gelecek faturaya yapacağı etki konusunda garanti verebiliriz.

16-01/04/viber.jpg

8- Around Me

Yolda gidildiği esnada, otomobilin camı açılıp, bölge yerlisine bir yer sorma devri sona erdi gibi gözüküyor. Uygulama civarda bulunan, restaurant, eczane, market, benzin istasyonu vb. bir çok yeri kullanıcıya ulaştırıyor. Nerede o eski yol tarifleri?

16-01/04/aroundme.jpg

9- Weather Channel

Bu uygulama beraberinde gidilecek yerin hava durumu ile ilgili bir fikir sahibi olunması çerçevesinde hem planlanan yere gidilmeden önceki hazırlık aşamasında ne tür tedbirler alınması gerektiğini, hem de seyahat esnasında var olabilecek değişken koşullara nasıl uyum sağlanabileceği açısından hayli işlevsel gözüküyor.

İstanbul gibi değişken iklim gösteren coğrafyalarda bu tip bir uygulamanın deyimi yerindeyse hayat kurtarabileceği kesin gibi gözüküyor.

16-01/04/weather-channel-app.jpg

:: Seyahatlerinizde hangi uygulamaları kullanıyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Seyahat için En İyi 9 Uygulama”

 1. Abanozoğlu dedi ki:

  Tripadvisor uygulamasını uzun süredir kullanıyorum. Uygulama sayesinde çok nezih yerler keşfettim. Cunda Balık da bunlardan bir tanesi. ***** Bunun gibi sizin tarzınıza hitap eden uerleri keşfetmek için güzel bir uygulama.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  TRIPIT 'i tavsiye ederim. Seyahat planlama ve kaydetme için.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yararlı yazı google bu işi iyi yapıyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yazı çok iyi teşekkürler

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia HERE haritalar en önemlisi. (Malesef sattılar.)
  CityMap2Go çevredeki etkinlikler için.
  Birde çeviri lazım ona güzel birşey bulamadım daha google translate berbat.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Here maps, microsot translate, voice translator gibi uygulamalar da olmalı listede:) Bence here maps en iyisidir offline harita desteği on numara en kuçuk dükkanları bile buluyor banka market ve benzerinden söz etmiyorum bile mükemmel bir uygulamadır here ***** microsot translatorda da offline çeviri imkanı mevcut ve gayet kullanışlı.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Çok yararlı bir yazı olmuş tebrikler

" Seyahat için En İyi 9 Uygulama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Seyahat için En İyi 9 Uygulama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Seyahat için En İyi 9 Uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "