Okunma

Shaquille O’Neal’dan Dünya düz iddiası!


19 Mart 2017 Pazar 20:00
Shaquille O’Neal’dan Dünya düz iddiası!

Son dönemde ilginç bir şekilde yuvarlak olan gezegenimiz Dünya’nın aslında düz olduğunu iddia edenlerin sayısında artış gözleniyor. Bu furyaya son olarak da NBA tarihinin efsane isimlerinden biri olan ve renkli kişiliğiyle tanınan Shaquille O’Neal katıldı ve Dünya’nın düz olduğunu söyledi.

Dünya gerçekten düz mü?

İşin şakası bir yana, bizim gibi Shaq O’Neal‘ın da aslında geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Cleveland Cavaliers oyuncusu Kylie Irving ile dalga geçmek amacı taşıdığını hemen belirtelim.

NBA oyuncusu Kylie Irving, Dünya’nın düz olduğunu ve rüyaları kontrol edebildiğine inandığını açıklamış ve internet bir anda Kylie Irving ile ilgili olarak çalkalanmıştı.

Shaquille O’Neal ise katıldığı bir programda “Ben sürekli Florida ile Kaliforniya arasında araba sürüyorum ama hiçbir zaman 360 derece eğimli bir yolda ilerlediğimi düşünmüyorum. Ben hep dümdüz gidiyorum. Bu yüzden Dünya düz. Şimdi bana Çin’in bizim altımızda olduğunu mu söylüyorsunuz? Hayatta inanmam! Hele şu yer çekimiyle ilgili söylediğiniz saçmalıklar beni öldürüyor!” cümleleriyle konu hakkındaki fikirlerini dile getirdi.

Karşılıklı gülüşmelerle geçen bu konuşma umuyoruz ki gerçekten de Kylie Irving ile dalga geçmek amacı taşıyordur. Yoksa durumun özellikle NBA oyuncuları arasında vahim olduğunu düşünmek durumunda kalacağız.

:: Shaq O’Neal’ın açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

29 yorum - “Shaquille O’Neal’dan Dünya düz iddiası!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yavrum Antartika nin tam haritası asla gösterilmez ABD ve Rusya komşudur ama hiçbir uçak tertaraftan gitmez Karadeniz üzerinde uzun yoldan gider Japonlar önce kuzeye sonra alaska üzerinde ABD ye gider oysa düzbir çizgi ile pasifikte uçmazlar Meksika’da kalkan uçak önce ABD sonra Norveççe sonra Sırbistan’a sonra Bulgaristan’dan Türkiye’ye gelir haritaya bir bakın hangi yol kısa hiçbir uçak rotasiz uçurulmaz kafasına göre gezinmez savaş uçakları diyen cahilce gelince o uçaklar kısa mesafe uçagidir 3 ile 4 saat maksimum uçarlar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Birincisi teknoloji katolikler degil PROTESTANLAR sayesinde gelisti ikincisi hem Fatih hem Kanuni prostenları en cok destekleyen devlet adamlariydi hakkaten cahiilik diz boyu

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Haci adamlar dalga geciyorlar. Siz de ciddi ciddi soyluyorlar diye yiyorsunuz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bi arkadaş katolik eğitimi fln diye saçmalamış o dalga geçtiğin eğitim sayesinde teknoloji bilim arttı kardeş gavur malı siye Osmanlı'yı batıran bizim osmanlı eğitimimizdi Müslüman eğitimi demicem çünkü arap bissürü bilgin var ayrıca oneil şuan müslümandır eskiden katolikmi ortodoksmuydu bilmiyorum ama şuan müslüman ayrıca bu olaylar hepsi bi dalga amaçlı nineden yorum yapmayın adamlar bildiğin dalga geçiyor shaqı NBA tvde fln izleyenler bilir adamın işi dalga geçmek zaten …

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Admin bey Kylie değil Kyrie Irving olucak

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ***** e yakışmayan bir haber tarzı. Okuyucu yu kandırmaya yönelik – – ki yorumlatı okursanız bunu hemen anlarsınız- üçüncü sınıf traj Gazetesi haberi. Lütfen diyorum ve kaçıyorum.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Dünya düz de olsa yuvarlak da olsa birşekilde yaşıyoruz işte üstü***** ve kaliteli bir ömür geçirelim ta ki yaradan bizi yanına alana kadar. daha fazla tartışmaya gerek yok.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  günümüzde dünyanın düz olduğunu söylemek nasıl bir ahmaklıktır arkadaş, hadi dikildiğin yerden anlayamıyorsun, hadi bariz gerçeklere inanmıyorsun, bin bir uçağa da kendi gözlerinle gör eğimi.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  İyide ben aylardır bunu söylüyorum kimse inanmıyor. Düz kardeşim dümdüz. Hem akıl hem kutsal kitaplar bunu söylüyor. Sadece satanist nasa armut şeklinde diyor.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  ''Yeri de gökten sonra yayıp sermiş***** (Nâziat, 79/30) mealindeki و الارض بعد ذلك دحيها ayetinde geçen "dahv" kelimesinin bir anlamı, serip yaymaktır. Normal bir insan bunu böyle anlar ve anladığı doğrudur.
  Bu ayeti tetkik eden bir astronomi bilgini ise, bu kelimeden yeryüzünün küre şeklinde yuvarlak olduğunu anlar.
  "Bu anlayış da doğ*****
  Gerçekten bu kelimeden türemiş olan "medha" kelimesi deve kuşu yumurtasının yuvası anlamına gelir ki, bu şekil tam yuvarlak olmayıp, elips şeklindedir. (Ahteri-i Kebîr; el-Mu'cemü'l-Vecîz, "Dahv"maddesi)

  Şunu da unutmamak gerekir ki müfesssirlerin açıklamaları, onların içinde bulundukları çağın bilgisiyle sınırlı olmak durumundadır. Bu durum fen bilim adamları için de geçerlidir. Nice ünlü filozofların ve nice meşhur bilim adamlarının eskiden söyledikleri ve asırlarca doğru kabul edilen sözlerinin bu gün tamamen yanlış olduğu ortaya çıkmıştır.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  saglamasını yapalım hemen.. dunya delıkanlı mı? degil ! o halde yuvarlak.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  "Kylie" Irving…

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Lanet katolik eğitimi işte ne olacak.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Öküzünde boynunda aslında

 15. SDN Okuru dedi ki:

  gülmeyin arkadaşlar gerçekten dünyanın düz olduğunu düşünen hatrı sayılır bir kalabalık var..

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Kylie değil Kyrie:)

 17. SDN Okuru dedi ki:

  evet dünya düzdür ve ben de düz olduğuna inanıyorum. bu arada yuvarlak dünyayı gerçekten görmemiş insanların ki bunların da bir çoğu emperyalist abd'nin (kendilerine göre) olan nasa tarafından yine kendilerine sunulan ve bilgisayar ortamında cgi ile oluşturulan görüntülerden yola çıkarak diğer insanları cahillikle suçluyor olması da ayrı bir komedi. dünya düzdür #FlatEarth

 18. SDN Okuru dedi ki:

  hayatın anlamı nedir?-google a sormayı denedin mi?bu karikatür geldi aklıma. youtubedan dünyanın bütün gizemlerine eriştiğini ve gerçeği bulduğunu sanan bir nesil var. çok yazık. bu adam da para su gibidir. isterse bir pilottan bunu kendisine kanıtlamasını isteyip bir jet tutabilir.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  bu adamın kafasından istiyorum bende

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Hahaha cahillik diz boyu

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Dünya düzdür doğru söylüyor açın YouTube videolarını izleyin

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Haklılar. Açın YouTube'da Dave Murphy izleyin, bugüne kadar söylenenlerin yalandan ibaret olduğunu göreceksiniz.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Aklıma space Jam filmi geldi birden 😀 NBA oyuncuları yeteneklerini kaybediyordu 😀 acaba gerçek mi oluyor ne :p

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Amaçları gündemde kendilerine köşe bulmak

 25. SDN Okuru dedi ki:

  zamanında kafaya çok top çarptı sanırım

 26. SDN Okuru dedi ki:

  taaa dünyanın öbür ucundaki sıradan basketbol ülkemizde mesşhur olmamasına rağmen birde teknoloji haber sitesi olmasına rağmen buralara kadar konuşması bizlere geldi gayet başarılı bir reklam

 27. SDN Okuru dedi ki:

  o kadar parası var ki beynini kullanmasına gerek yok. başkası onun yerine kullanıyor.

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Orta çağa geri dönüyoruz galiba. Aslında dünya düz değil geyiğin boynuzları arasında duruyor dünya.

" Shaquille O’Neal’dan Dünya düz iddiası! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Shaquille O’Neal’dan Dünya düz iddiası! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Shaquille O’Neal’dan Dünya düz iddiası! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "