Okunma

Sharp’tan Blu-ray’e Önemli Koz


26 Eylül 2007 Çarşamba 13:00
Sharp’tan Blu-ray’e Önemli Koz
Sharp’ın tanıttığı iki yeni ürün olan BD-HDW15 ve BD-HDW20, birçok farklı görüntü bağlantı arabirimini destekleyen ve yerleşik gelen sabit disklere kayıt yapabilen birer kişisel video kaydedicisi. Sabit diske kayıt özellikleri yanında en önemli özellikleriyse şüphesiz kendilerinin Blu-ray disklere de kayıt yapabilmeleri. Ürünler arasındaki temel farkı belirtmek gerekirse, BD-HDW15, 500 GB, BD-HDW20 ise 1 TB sığaya sahip bir disk kullanıyor.

Biraz Daha Teknik Ayrıntı

Ürünlerin her ikisi de öncelikle Japonya’da piyasaya çıkacak. Her birinde analog ve dijital karasal yayınları alma özelliği bulunurken her iki ürün de DVD ve Blu-ray ortamlarına yazabilecek. Bu disklerin hem tek katman hem de çift katman ortamlara yazabileceğini belirtelim. Yani DVD için 4,7 GB ve 8,1 GB, BD için ise 25 GB ve 50 GB gibi sığalar mümkün. Ürünlerin fiyatlarıyla ilgili herhangi bir açıklama bulunmazken, zaten buralara hemen gelmesini ve geldiğinde de makul fiyatlara sahip olmasını beklemek boşuna, diye düşünüyoruz.

Bilgi İçin: Sharp
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Sharp’tan Blu-ray’e Önemli Koz”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    helal olsun sharp’danda bu beklenirdi 🙂

" Sharp’tan Blu-ray’e Önemli Koz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sharp’tan Blu-ray’e Önemli Koz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sharp’tan Blu-ray’e Önemli Koz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "