Shazam Android için işlevsel bir güncelleme alıyor!


19 Ekim 2020 Pazartesi 20:30
Shazam Android için işlevsel bir güncelleme alıyor!

Akıllı telefonların vazgeçilmez uygulaması olan Shazam, bildiğiniz gibi iOS 14.2 betası ile birlikte bildirim çubuğuna entegre edilmişti. Shazam Android için yeni özellik ile iOS’a gelen özgürlük Android tarafa taşınmış oluyor. Shazam Android için kalıcı bildirimler sunuyor. Bu ne demek oluyor? Telefondan ya da tablet üzerinden müzik tanıma işlemini başlatmak istediğinizde Shazam bildirimleri gördüğünüz panelde sizleri karşılacak.

Shazam Android için yeni özellik sunuyor: Kalıcı bildirimler 

Resmi olarak 11.00 sürümüyle gelen ancak Android için 10.51’de zaten mevcut olsa da daha önce kullandıysanız “Bildirim çubuğundan Shazam” varsayılan olarak etkindir. İlk kez kullananlar ayarlardan açmak zorunda kalırken, bir sonraki başlatışınızda burada yerini alacak.

apple shazam işbirliği soruşturma 2

Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra herhangi bir uygulamayı kullanırken müziği bulmak isterseniz ekranınızın tamamında Shazam görmek yerine, bunu bildirim çubuğunda şarkıyı bulmada kullanabileceksiniz. Shazam’a bir parçayı bulması için dinletmeye başlatmanızın ardından bir eşleşme olduğunda, parça adı ve sanatçıların yanı sıra “Şarkı Sözlerini Gör” ve “Paylaş” kısayollarını içeren başka bir uyarı da alıyorsunuz.

Yeni Shazam özelliği uygulamayı açmakla karşılaştırıldığında, oldukça pratik bir kullanım sunuyor. Shazam’ın başlangıçta müzik dinlemeye başlaması için yine uygulamaya girmeniz gerekiyor ancak çıktığınızda, başka uygulamalar arasında geçiş yapabilirken, uygulama bulmak istediğiniz parçayı aramaya devam edebiliyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Shazam Android için işlevsel bir güncelleme alıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Shazam Android için işlevsel bir güncelleme alıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Shazam Android için işlevsel bir güncelleme alıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  2. 2 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  3. 3 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  4. 4 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  5. 5 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  6. 6 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  7. 7 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  8. 8 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  9. 9 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  10. 10 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!