Okunma

Shell Ve HP Ortaklaşa Doğal Gaz Arayacak


16 Şubat 2010 Salı 13:40
Shell Ve HP Ortaklaşa Doğal Gaz Arayacak

Petrol firması Shell ile teknoloji şirketi HP, petrol ve doğal gaz aramak için yeni bir sistem geliştirdiklerini duyurdu. Yüksek çözünürlükte sismik veriler elde edeceği açıklanan sistem sayesinde, firmalar çok daha rahat şekilde yer altı kaynaklarına ulaşabilecek. Peki sistem nasıl çalışacak?

Petrol ve doğalgaz endüstrisinin en verimli yataklara erişebilmesi için yüksek kaliteli sismograflarla yeraltındaki kaynaklarla ilgili ayrıntılı veriler elde etmesi gerekiyor.

Yeraltı kaynakları çok daha rahat bulunabilecek

Böylece yeni doğalgaz ve petrol yataklarının ekonomik değer taşıyıp taşımadığı belirlenebiliyor, fizibilite çalışmaları yapılabiliyor ve işletilen yatakların rezervleri doğru bir şekilde izlenebiliyor.

Daha fazla sinyal kanalını daha geniş bir frekans aralığında kullanan yeni sistem sismik veri kalitesini büyük ölçüde artırıyor. Yüksek çözünürlüklü sismograf sistemi mevcut donanımlardan çok daha güvenli bir şekilde kullanılabiliyor ve işletim maliyetlerini düşürüyor.

 

HP Labs ile Görüntüleme ve Baskı Grubu tarafından geliştirilen yüksek performanslı algılama teknolojisini içeren yeni sistemin verilerini saklamak, için  bilgiişlem ve yazılım ürünleriyle birlikte HP ProCurve network hizmetleri kullanılacak.

:: Bu sistemin kaynak sıkıntılarını çözeceğine inanıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Shell Ve HP Ortaklaşa Doğal Gaz Arayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Shell Ve HP Ortaklaşa Doğal Gaz Arayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Shell Ve HP Ortaklaşa Doğal Gaz Arayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "