ShiftDelete.Net, Teknoloji Zirvesi’nde!


11 Kasım 2014 Salı 14:50
ShiftDelete.Net, Teknoloji Zirvesi’nde!

Dünyada ve Türkiye’de teknolojiyle ilgili düzenlenen pek çok etkinliğe katılıp, olay yerinden en güncel haberleri sizlere aktaran ShiftDelete.Net, Türkiye’de düzenlenen en büyük teknoloji zirvesi, Turkcell Teknoloji Zirvesi’ndeki yerini alıyor!

SDN ekibi, Turkcell Teknoloji Zirvesi’nden özel videolar ve haberlerle karşınızda

112 oturumun yapılacağı Turkcell Teknoloji Zirvesi’nden, özel konuklarla röportajlar, oturum sonrası konusuna hakim kişilerle röportajlar ve konuşulan konularla ilgili haberlerle, tüm gelişmeleri ShiftDelete.Net ekibi olarak okurlarımıza aktaracağız.

Turkcell Teknoloji Zirvesi’yle ilgili daha önce sitemizde iki tane önemli röportaj paylaşmıştık. Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu‘ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş ile yaptığımız röportaja buradanTurkcell Teknoloji Zirvesi’ndende neler konuşulacağını Turkcell Kurumsal Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş ile yaptığımız röportaja da buradan ulaşabilirsiniz.

Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde neler var?

Bu yıl 12-13 Kasım tarihlerinde 7.si düzenlenecek Turkcell Teknoloji Zirvesi; yurtiçi ve yurtdışından, iş ve teknoloji dünyasının önde gelen isimlerini ağırlayacak. Konusunda uzman 200’ün üzerinde konuşmacının katılacağı zirvede bu yıl; sanayici ve işadamları, iş dünyasının liderleri ve kendi işinin patronları, akademisyenler, girişimciler, bilgi teknolojileri dünyasında çalışan profesyoneller, teknolojiyi kullanarak işinde fark yaratan şirketler kendi başarı hikâyelerini ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Turkcell’in, 2010 yılından bu yana kapsamını ve katılımcı kitlesini her geçen sene daha da genişleterek gerçekleştirdiği zirvede, şirketlere bugünün ve geleceğin teknoloji vizyonu hakkında önemli ipuçları vermeyi hedefleniyor.

Bu yıl 12 bin kişinin ağırlanması planlanan Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ile bilim adamı ve fütürist Michio Kaku ana konuşmacılar olarak yer alıyor.

Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde iki gün boyunca 112 oturum gerçekleşecek 13 salonda 112 paralel oturumun yapılacağı organizasyonda iki gün boyunca konusunda uzman yerli ve yabancı konuşmacılar ağırlanacak.

:: Etkinliğin tam listesini görmek için buraya tıklayın

Birinci gün:

Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın “Yarın İçin Şimdi” başlıklı açılış konuşmasını yapacağı zirvenin ilk günü, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in sunumu ve 100’ün üzerinde oturum ile devam edecek.

İkinci gün:

İkinci gün, açılışı Turkcell Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş yapacak ve sunumunda “İleri Görüş: Mobil Nesil”i anlatacak. Zirvenin ikinci günü ana konuşmacı bilim adamı ve fütürist Michio Kaku ile devam edecek. Kaku, “Gelecekte İş Ve Gündelik Yaşamımızın Teknoloji İle Değişimi” konulu konuşmasıyla önümüzdeki 20 yıla ışık tutacak.

Aynı gün Turkcell Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz ve Ericsson Global Strateji Bölüm Başkanı Mikael Back ise “Geleceğin Network’ü: 4G ve Ötesi” konulu oturumu gerçekleştirecekler. Maker İstanbul Fuarı ilk kez Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde Bu yıl Turkcell Teknoloji Zirvesi bir ilke de ev sahipliği yapıyor.

Açık inovasyonun geldiği son nokta olarak görülen, kişilerin teknolojiyi kullanarak bir şeyler üretmesi ile ortaya çıkan Maker Hareketi mini bir fuarla zirvede yer alacak. Aslında herkesin birer “maker” olduğunu savunan akımın gösteri kısmına ise Maker Faire (Maker Fuarı) adı veriliyor.

Dünyanın birçok yerinde yapılan ve 12-13 Kasım’da Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek Mini Maker Fuarı’nın İstanbul ayağına yaklaşık 100 proje katılacak. Turkcell ev sahipliğindeki etkinlikte, Maker Hareketi ile ilgili konuşmaların olduğu seanslar da planlandı. İstanbul Mini Maker Fuarı’nda kişisel 3-boyutlu yazıcılar, çocuklar için bölüm, robot bölümü, el işi bölümleri yer alacak. Beyin dalgalarını okuyan sistemlerden, giyilebilir teknolojilere, yerli 3-boyutlu yazıcılardan, drone’lara kadar kişilerin kendi ürettiği projeler bu fuarda sergilenecek. Cannes Lions’un ödüllü işleri bu yıl ilk kez Turkcell’le Türkiye’de Dünyanın önde gelen yaratıcılık yarışmalarından biri olan Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nin ödüllü işleri bu yıl ilk kez Turkcell’le Türkiye’de Teknoloji Zirvesi’nde sergilenecek.

90 ülkeden 12 bin katılımcının izlediği Haziran 2014’teki Yaratıcılık Festivali’nde film, radyo, doğrudan pazarlama, promosyon, tasarım, medya gibi geleneksel formatların yanı sıra mobil, markalı içerik ve eğlence, inovasyon, ürün tasarımı, etkinlik gibi alanlarda 37 bin 400 eser ödül için yarışmış; Türkiye, 8 Aslan heykelciği elde ederek büyük bir başarıya imza atmıştı. Zirvede Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Fatoş Karahasan’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek “Yaratıcılığın Kodları” konulu panelde, 2014 Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nden ödüllerle dönen pazarlama dünyasının Türk yıldızları konuk olacak.

Oturum ve röportajlar canlı yayınla izlenebilecek Teknoloji Zirvesi’ne gelenlerin program akışını ve oturumları rahat takip edebilmeleri amacıyla bir uygulama da hazırlandı. Ziyaretçilerin oturumlarla ilgili bilgilere ulaşmaları için mobil telefonlarına Teknoloji Zirvesi uygulamasını indirmeleri yeterli olacak. Tabi detayları ShiftDelete.Net’ten de takip edebilirsiniz.

:: Turkcell Teknoloji Zirvesi’ni takip edecek misiniz?

:: Turkcell Kurumsal ile ilgili son gelişmeleri görmek için
LinkedIn sayfasını takip edebilirsiniz
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" ShiftDelete.Net, Teknoloji Zirvesi’nde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ShiftDelete.Net, Teknoloji Zirvesi’nde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ShiftDelete.Net, Teknoloji Zirvesi’nde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik