Okunma

Siber Güvenlik Artık Daha Güvenli


22 Şubat 2016 Pazartesi 09:49
Siber Güvenlik Artık Daha Güvenli

Suçluların gözde mekanlarından olan internet, artık daha güvenli bir hale geleceğe benziyor. İnternet üzerinden yapılan siber saldırılar, yeni güvenlik yaklaşımı Arbor Networks Spectrum ile Adli Bilişim Güvenliği’ne göre 10 kat daha etkin şekilde bulunup kanıtlanabilecek. Suçluları dakikalar içerisinde bulmayı hedefleyen sistem, saldırganları dakikalar içerisinde bulmayı ve buna ek olarak aralarındaki konuşmaları da bulabileceğini iddia ediyor.

Arbor Spectrum

Arbor Networks ürünü olan Arbor Spectrum bu işlerin hepsini yapan ana kaynağımız ve saldırganlar arasındaki konuşmaları ve ikincil hareketleri ortaya çıkarıyor. Siber saldırılardan kaynaklı iş risklerini azaltmak için düşünce hızında hareket ettiği söylenen sistem, tüm dünyadaki internet trafiğinin üçte birini izleyebilen ATLAS’tan destek alıyor. Böylece saldırıya uğrayan firma saldıran tarafla aynı hızda ilerleyebiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Arbor Networks Türkiye Ülke Müdürü Serhat Atlı, “Günümüzde şirketlerin siber güvenlikle ilgili aldıkları en büyük risk, saldırı ortamının kişisel hale geldiğinianlamamaktır. Profesyonelleşmiş saldırganlar geleneksel savunmaları aşan kampanyalar tasarlıyor. CIO’lar genelde doğru risk tabanlı kararları alamıyor ve ekiplerini tehditlere odaklanıp bunları bulmaları için yönlendiremiyor.”  dedi.

:: İnternet suçları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEvren Tepe

Bilgisayar kullanımına "abi silahlı yürümeli bi de araba yarışı oyunu istiyorum" diyerek başlayan şahsım, o zamandan beri oyunlarla sıkı fıkı olmuştur. Oyun oynayınca teknolojiden uzak kalamıyorsun. Eğlendirerek öğretiyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Siber Güvenlik Artık Daha Güvenli”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sizde inandınız mı

" Siber Güvenlik Artık Daha Güvenli konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Siber Güvenlik Artık Daha Güvenli ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Siber Güvenlik Artık Daha Güvenli ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "