Okunma

Siber Güvenlik Hacktrick’te Konuşulacak


08 Nisan 2016 Cuma 11:42
Siber Güvenlik Hacktrick’te Konuşulacak

Hacktrick; Türkiye’de sektörün önde gelen isimlerini ve kurumlarını, akademik camia ve öğrencilerle buluşturmayı misyon edinmiş, yılda bir kere düzenlenen üç günlük siber güvenlik etkinliğidir.

Hacktrick’in genel konseptinde; ilgi çekici sunumların yer aldığı konferanslar, uzman ve tecrübeli eğitmenler tarafından verilen eğitimler bulunmaktadır. Bununla birlikte heyecan verici etkinliklerle katılımcıların keyifli zaman geçirmesini hedeflemektedir.

EMEA bölgesinde düzenlenen en büyük güvenlik organizasyonu olması beklenen Hacktrick, seminerler, eğitimler, yarışmalardan oluşan geniş çaplı bir güvenlik etkinliğidir.

Türkiye’nin en saygın kar amacı gütmeyen bilgi güvenliği topluluklarından birisi olan Octosec ile IEEE Computer Society tarafından düzenlenen Hacktrick’in, tüm güvenlik meraklılarının ortak buluşma noktası olması bekleniyor.

Hacktrick, zeka, eğlence, heyecan ve biraz da mücadele ortamı oluştururken pratik ve teorik güvenlik çalışmalarını da katılımcılarla paylaşmak üzere organize edilmiş bir etkinliktir.

2014 yılında Ankara Üniversitesi’nde 650 kişinin, 2015 yılında da Sabancı Üniversitesinde 900 kişinin katılımıyla düzenlenen Hacktrick bu yılki hedefini, 1000’in üstünde katılımcıya ulaşarak bölgenin en büyük güvenlik organizasyonu olmak olarak belirledi. 

Eğitimler tamamen gönüllülük esası doğrultusunda verilip, ücretsizdir.

:: Hacktrick etkinliğine katılacak mısınız?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Siber Güvenlik Hacktrick’te Konuşulacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    konuşun konuş***** bol konuşun ama biz icraate bakarız.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Harika bir etkinlik olacak gibi! Sabırsızlıkla bekliyorum

" Siber Güvenlik Hacktrick’te Konuşulacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Siber Güvenlik Hacktrick’te Konuşulacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Siber Güvenlik Hacktrick’te Konuşulacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "