Okunma

Siber güvenlik ordusu için hacker aranıyor!


24 Aralık 2016 Cumartesi 19:00
Siber güvenlik ordusu için hacker aranıyor!

Ülkeler arası savaşların internet üzerinden yapılmaya başlandığı günümüzde, ülkemizde her geçen gün siber saldırılara maruz kalıyor.

Bu konuda ilk adımı atan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı geçtiğimiz aylarda siber güvenlik eylem planını açıkladı ve hemen ardından siber güvenlik ordusunun kurulması için Devlet Denetleme Kurulu harekete geçti.

Daha önce sizlere duyurusunu gerçekleştirdiğimiz, suça karışmayan hacker‘ların istihdamı konusunda nihayet ilk detaylar gelmeye başladı.

Değerlendirme BTK tarafından yapılacak!

Siber saldırıları yapanların zaman gözetmediğinin altını çizen BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan,  açıklamasında bu saldırılarla mücadelenin mesaili çalışma ile mümkün olmadığını belirterek işe alınan personeller gerektiğinde 7 gün 24 saat hazır olmayı göze almalılar dedi.

16-12/24/mk-cm554_fbshar_p_20140521200652-1482581462.jpg

Yapılacak olan başvurular Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından değerlendirilecek ve başvurusu kabul edilenler bir takım testlere sokulacak. İşe alımlarda 6 – 10 bin TL arasında maaş öngörülüyor.

Son 1 yılda ülkemize yönelik yaklaşık 90 milyon siber saldırı düzenlendiği belirtilirken, bu saldırıların 15 Temmuz sonrasında 2.5 kat arttığı ifade ediliyor. 

Yetişmiş nitelikli personele ihtiyaç duyduklarını belirten Sayan, başvuruların süratle değerlendirmeye alınarak gençlerin istihdam edileceğini vurguluyor.

:: Siber saldırılar ile mücadele için alınan önlemler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

34 yorum - “Siber güvenlik ordusu için hacker aranıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bence bu uzmanlar ileride askerlikten bile muaf tutulabilir. Sonuçta siber askerlerimiz olacaklar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu maasa calismaz ki.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yetiştirilen gencecik hackerlar daha sonra öğrendiklerini yasal olmayan işlerde uygulamaktadırlarBunların binlerce örnekleri vardır Banka hesapları boşaltılmakta kişisel veriler ele geçirilmektedir şirketler ve kişiler zarar görmektedirler bu hackerlar için de gerekli önlemlerin alınması gerekir.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hacker olsam buradamı çalışırım diyen yurd dışına gider daha fazla kazanırım diyen arkadaşa sorsan vatan severim der

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Aynı normal iş başvurusu gibi olacağına eminim. Diplomalı hacker nerede gördünüz?? Yine yetenek değil torpil ve diploma konuşacak!!! İnanmıyorum bunlara…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Herkez maaşı eleştirmiş ama kimsenin aklında devlet koruması altında olmak gelmemiş. İllegal hack yapıp şuça karışmakmı ? yoksa devlet adına yapıp kafanın rahatına bakmakmı ? Emir aldığın her yeri hack'le yok o beni yakalar yok şu beni yakalar derdin olmasın

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaş o düzeydeki adam zaten ayda 15 bine yakın para alıyordur özel sektörde. Niye devlete girip memur olsun?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  üst düzey hackerlar zaten devlet ile çalışmaz.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bi arkadaş hacker nasıl yetiştirilir demiş kardeşim gidip meslek lisesinde bilimcilik bölümünü okuyabilirsin üniversitede ise bilgisayar mühendisliğinde okuyabilirsin

 10. SDN Okuru dedi ki:

  ayligi dert eden arkadaslar vatana hizmet ediyorsun bin degeri yeter sana

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Hepinizin düşündüğü maaşlı hackermi olur. Hepinizin düşünmekten kaçındığı bir yön var ama artık savaşlar siber olarakta gerçekleşiyor ve onun içinde devletlerin ekipleri var fbi da yokmu hacker grubu bizim ülkemizdede olması lazım iyi ya da kötü en azından bir kuruluş var. Hem maaşlı hackermi olur deniliyor almasın maaş madem vatanını seviyor hackerlik yaparak kendi parasını kazansın ama memleketi içinde çalışsın gerekirse.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  aranan insanlar vatansever insanlardır, para sever insanlar değil .

 13. SDN Okuru dedi ki:

  6k mı hahaahhah

 14. SDN Okuru dedi ki:

  bilgisayar açmasını bilen yandaş çocukları işe başlar artık burda

 15. SDN Okuru dedi ki:

  o maaşa hiçbir hacker çalışmaz, ve şu anki altyapı ile de düzgün ilerlemez.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Ülke birlik beraberliği için istenmiyor tamamen şahsi çıkarları uğruna kurulmak isteniyor. Misal YouTube Facebook Twitter gibi platformları kapatıp yavaşlatmak aleyhinde yorum yapanları bulmak için!!!!!

 17. SDN Okuru dedi ki:

  İYİ BİR KARAR HER YÖNDEN TEDBİRLİ OLMAK ***** ADAM OTURDUĞU YERDEN PARA KAZANMAYACAK BEYNİYLE HİZMET ***** BAKIYORUMDA DÜNYADA NE ÇOK BOŞLUK VAR.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  O maaşı da gerçek hacker'a yedirmezler,içerde akrabası olan o maaşa konar. Oraya girene de hacker derler,halbuki format bile atamıyordur :)Umalım o para gerçek sahibini bulsun.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Lamer kaynar ortalık

 20. SDN Okuru dedi ki:

  6 bine hacker mi calisir nerde torpil li adam var onu calistirirlar bisey den anlamasina gerek yok zaten torpil yeter

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Hacker liğin ruhuna aykırı birşey bu maaşlı hackr mi olur. Sigortada yaparlar 😀 ne kadar saçma şeyler

 22. SDN Okuru dedi ki:

  yetişmiş eleman ne demek? bir hacker nerede yetişebilir? yani hacker nasıl olunur nerede staj yapılır?

 23. SDN Okuru dedi ki:

  000

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Mısırdan gelip akdeniz den geçen omurgaya bağlanıp sağlam bir altyapı kurulmalı. Eğer teknoloji hırsızlığı yapılacaksa ki yapılmalı o zaman buna da gerek yok sağlam bir ekip yeterli olacaktır. Saldırı için omurgaya bağlantı şart. Beni bulun

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Maaşa bak çıldırcam degeri paralarla ölçülmiycek iş yapıcan verdikleri maaşa bak aklı olan zaten o parayı 10 dk kazanır

 26. SDN Okuru dedi ki:

  13.21 çok doğru bir tespit bu altyapıyla çok zor

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Şu an ki alt yapı ve yapılanma seviyesiyle tırt bi fikir… Belki bu ilk ekip, amatör ligi olur ve yerine yavaş yavaş kalifiye eleman gelir. ..::EC::..

" Siber güvenlik ordusu için hacker aranıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Siber güvenlik ordusu için hacker aranıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Siber güvenlik ordusu için hacker aranıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "