Siber Güvenlik yapısı 10 yıl içinde değişebilir


31 Ekim 2020 Cumartesi 09:00
Siber Güvenlik yapısı 10 yıl içinde değişebilir

Siber Güvenlik günümüzde oldukça önemli bir konumda. Bir çok insanın kişisel bilgileri internet üzerinde bulunuyor ve bazıları tamamen erişilebilirken bazıları da korunaklı bir şekilde tutuluyor. Bazı sitelerin korunması için bir çok farklı yollar izlenir ve bunlardan en önemlisi ise genellikle ağ trafiğini etkileyecek saldırılara karşı oluşturulan güvenlik yöntemleridir.

Cloudflare COO’su, “Siber güvenlik 10 yıl içinde su filtreleme sistemi gibi çalışabilir”

Cloudflare COO‘su Michelle Zatlyn, ” Günümüzde uygulanan siber güvenlik yöntemlerinin geçmişte kalacağını düşünüyorum, 10 yıl için siber güvenlik yöntemleri su filtreleme sistemlerine benzeyen bir noktaya gelecek. İnternete her bağlandığınızda Cloudflare veya diğerleri gibi bir siber güvenlik ağı üzerinden bağlanacaksınız. Her bağlantıda aynı su filtre sisteminden geçer gibi internete erişebileceksiniz. Bu sayede her şeyin temiz olduğundan emin olacağız.” açıklamasını yaptı.

Siber Güvenlik yapısı

Buradaki amaç saldırganları harekete geçme şansı vermeden engellemeye çalışmak olarak belirtiliyor. Bu değişimin habercisi olarak da evden çalışma şeklinin olduğu vurgulanıyor. Çünkü şirketler verileri korumak için tek bir noktaya odaklanıyor ve çalışanlarının evlerindeki güvenlik problemlerini atlıyorlar. Bu yüzden saldırganlar şirketlerin veri merkezlerine odaklanıp vakit kaybetmektense evden çalışanlara yönelmeyi tercih ediyorlar. Evden çalışan insanların bağlandıkları ağların çok güvenli olmadığı vurgulanıyor, özellikle şirketlerin kritik geliştirmeleri evlerden yapılırken. Bu açıklamalara göre önümüzdeki 10 yıl içinde siber güvenlik yöntemlerinde köklü bir değişiklik görebiliriz.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Siber Güvenlik yapısı 10 yıl içinde değişebilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Siber Güvenlik yapısı 10 yıl içinde değişebilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Siber Güvenlik yapısı 10 yıl içinde değişebilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG