Siber saldırı tehlikesi artıyor! Ne kadar güvendeyiz?


25 Mart 2019 Pazartesi 15:40
Siber saldırı tehlikesi artıyor! Ne kadar güvendeyiz?

Günümüzde önemli bir dijital dönüşüm yaşanıyor. Bu dönüşümde performans ve verimlilik son derece önemli bir yere sahip. Ancak en az bu ikili kadar önemli bir detay daha var; güvenlik. HP, 28 Mart Perşembe günü düzenleyeceği webinarda bu konuyu tüm detaylarıyla ele alıyor. Artan siber saldırı tehlikesine karşı ne yapmak lazım? Siber suçlar karşısında nasıl önlemler almalıyız?

Yeterince güvende miyiz?

Son yıllarda modern işgücü de evrim geçirdi. İşin nerede ve nasıl yapıldığı konusunda daha fazla esneklikten söz etmek mümkün. Artık insanların yüzde 62’si birden fazla yerde, yüzde 81’i ise kişisel zamanlarında da çalışıyor. Bu da sürekli olarak bağlantıda olmak anlamına geliyor. Herhangi bir yerden ve herhangi bir zamanda kesintisiz bağlantı kurabilmenin önemi de her geçen gün artıyor.

Mobil olmak hepimize son derece esnek bir yaşam vaat ediyor. Ancak, güvenlik tarafına dikkat etmek şart. Siber saldırıların faturası ortalama 11,7 milyon dolar. 2021’e kadar siber saldırıların sebep olduğu tahribatın 6 katrilyon dolar seviyesinde olması bekleniyor.

HP’nin siber güvenlik ile ilgili çeşitli çalışmaları bulunuyor. Örneğin, HP Sure Start bir siber saldırıda güvenli BIOS’u otomatik olarak geri yüklüyor. HP Sure View ise görsel korsanlığa karşı koruma sağlıyor. HP Sure Run ise kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarı kapatmaya çalışsa bile kritik süreçlerin çalışmasını destekliyor.

HP düzenleyeceği webinarda tüm bu güvenlik çözümlerini keşfetmenizi sağlayacak. HP Türkiye Teknoloji Danışmanı Serkan Timurlenk, yapacağı sunumda kurumların karşı karşıya kalabileceği güvenlik açıklarını ve HP kurumsal bilgisayarların sağladığı güvenlik çözümlerini demolarla aktaracak. Demoların ardından da konuyla ilgili soruları canlı olarak yanıtlayacak.

Webinara katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Siber saldırı tehlikesi artıyor! Ne kadar güvendeyiz?”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Marka bağımsız güvenlik anlayışı lazım ülkeye. Siber güvenlik konusunda yardım gerekirse Gökay Bekşen’e ulaşabilirsiniz

" Siber saldırı tehlikesi artıyor! Ne kadar güvendeyiz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Siber saldırı tehlikesi artıyor! Ne kadar güvendeyiz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Siber saldırı tehlikesi artıyor! Ne kadar güvendeyiz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!