Okunma

Her şeyin teorisi olan Sicim Teorisi nedir?


12 Temmuz 2019 Cuma 19:00

Her şey bu maddelerin titreşimi ile oluşur!

Sicime göre bu maddelerin titreşimi, büzüşmesi ve frekansı maddenin halini belirler. Yani maddenin titreşimi, büzüşme şekli ve frekans aralıkları maddeye şeklini verir. Bu yüzden sonsuz sayıda bir kombinasyon ihtimalinden bahsedebiliriz.

Her şey iletişimde!

Sicimler inanılmaz küçük maddelerdir. Bunu az önce de dediğimiz gibi ifade edelim. Atomlar; proton, nötron ve elektronlardan oluşur. Bu maddeler gluon, lepton, boson ve kuarklardan oluşur. Bu alt parçacıklar ise sicimlerden oluşur. Yani ne kadar küçük olduğunu bu şekilde de anlamanız mümkün.

İnanılmaz küçük boyutlardaki bu maddeler, birbirleri ile sürekli iletişim halindedir. Yani evrendeki her şey bir bütündür ve sürekli olarak iletişim kurarlar.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Her şeyin teorisi olan Sicim Teorisi nedir?”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kebap

 2. Anonim dedi ki:

  çok zorlama ve hiç bir zaman gözlemlenemeyecek uydurma bir teoridir.

  1. Anonim dedi ki:

   Çok yakın bir geçmişte maddenin en küçük yapıtaşlarının elektronlar ve protonlar olduğunu sanıyorduk ama bak onlardan çook daha küçükleride varmış kuarklar falan yani kardeşim neden olmasın?

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bullshit

" Her şeyin teorisi olan Sicim Teorisi nedir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Her şeyin teorisi olan Sicim Teorisi nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Her şeyin teorisi olan Sicim Teorisi nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "