Okunma

Her şeyin teorisi olan Sicim Teorisi nedir?


12 Temmuz 2019 Cuma 19:00

Evrenin oluşumu ve sicim

Sicim Teorisi, evrenin 11 boyutlu olduğunu iddia eder. Biz ise şu an dört boyutun farkındayız. Bunlardan üçü algılanabilir en, boy ve derinlik içeren üç boyutlu evren, dördüncüsü ise zaman.

Büyük patlamanın sicimler arası titreşimlerin çarpışması sonucu olduğunu iddia eden bazı görüşler bulunuyor. Sicim teorisindeki her şeyin birbirleri ile bağlantılı olması ve bir bütün oluşturmaları da, büyük genişlemede bulunan birden çoğa görüşü ile destekleniyor.

Peki ne kadar gerçek?

Şu an için sicim teorisinin fizik dünyasını ikiye böldüğünü söylememiz yanlış olmaz. Kimileri bu teorinin kesinlikle doğru olduğunu düşünürken, kimileri ise bu teorinin bir saçmalıktan öte gidemediğini belirtir. Her iki taraf için de bazı haklı ve destekleyici sebepler bulunmaktadır.

Peki siz bu teori hakkında ne düşünüyorsunuz? Sicim Teorisi gerçekçi bir düşünce mi, yoksa hayal mi?

İlgili yazılar :
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Her şeyin teorisi olan Sicim Teorisi nedir?”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kebap

 2. Anonim dedi ki:

  çok zorlama ve hiç bir zaman gözlemlenemeyecek uydurma bir teoridir.

  1. Anonim dedi ki:

   Çok yakın bir geçmişte maddenin en küçük yapıtaşlarının elektronlar ve protonlar olduğunu sanıyorduk ama bak onlardan çook daha küçükleride varmış kuarklar falan yani kardeşim neden olmasın?

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bullshit

" Her şeyin teorisi olan Sicim Teorisi nedir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Her şeyin teorisi olan Sicim Teorisi nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Her şeyin teorisi olan Sicim Teorisi nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "