SIE, Jade Raymond’ın yeni oyununa yatırım yaptı


17 Mart 2021 Çarşamba 12:06
ABONE OL
SIE, Jade Raymond’ın yeni oyununa yatırım yaptı

Assassin’s Creed ve Watch Dogs oyunları ile tanıdığımız Jade Raymond yeni bir oyun stüdyosu kurdu. Sony, Montreal merkezli Haven Entertainment Studios adlı bu stüdyoya yatırım yaptığını açıkladı. Güçlerini birleştiren ikili şimdiden oyuncuları oldukça heyecanlandırdı.

Jade Raymond iki yıl önce Google şirketine özel yeni oyunlar geliştirmek için transfer olmuştu. Stadia servisine yenilikçi projeler hazırlamak üzere gelen tecrübeli yapımcı, geçen ay platformun oyun geliştirme stüdyolarını aniden kapatmasıyla kendini işsiz bulmuştu. Ancak eski Ubisoft yöneticisi, çok geçmeden PlayStation’ın desteklediği yeni bir stüdyo için kolları sıvadı.

Jade Raymond, PlayStation için Exclusive bir oyun geliştiriyor

Google’daki hayal kırıklığının ardından pes etmeden çalışmaya devam eden Raymond, şimdi yeni stüdyosunun ilk oyunu için çalışmalara başladı. Şu anda ortada somut olarak ne tür bir oyun ile karşılaşacağımız bilinmiyor. Ancak Sony’nin paylaştığı duyuruya göre beklenen proje PlayStation Exclusive olacak. Yani yapım yalnızca PS cihazlarında oynanabilecek.

Bağımsız bir stüdyo olarak yola çıkan Haven‘da ilk yatırımcısını bulan Jade Raymond heyecanını hayranlarından saklamadı. Eski çalışma arkadaşlarıyla yeniden bir araya geldikleri için çok sevinçli olduğunu dile getiren yönetici şunları söyledi:

Özüme döndüğüm ve bu yetenekli ekiple beraber yeni bir IP oluşturma fırsatı oluştuğu için çok heyecanlıyım. Yaratıcı bir oyun yapma sürecini derinden bilen, oyuncuları merkezine alan ve benzersiz kalite anlayışı ile tanınan Sony Interactive Entertainment’ın desteğine sahip bağımsız bir stüdyo olmak, bize tüm sınırları zorlama imkanını veriyor.

Jade Raymond

Jade Raymond, PlayStation’a özel oyun geliştiriyor.

Raymond’ın heyecan dolu mesajından sonra SIE de ortaklığa ilişkin bir açıklama getirdi. Haven’ın geleceğine yatırım yapmaktan gurur duyduklarını dile getiren Sony sözcüleri, oyun dünyasının en büyük serilerinden bazılarını geliştirmeye liderlik yapan Jade Raymond ile birlikte çalıştıkları için odlukça şanslı olduklarını ifade etti.

Her iki taraf da şimdilik ne yazık ki Haven Entertainment Studios‘un ilk projesine ilişkin detay vermekten kaçındı. Şu anda geliştirilme aşamasına başlandığı belirtilen oyunun ne zaman çıkacağı ise şimdilik bilinmemekte.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" SIE, Jade Raymond’ın yeni oyununa yatırım yaptı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SIE, Jade Raymond’ın yeni oyununa yatırım yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SIE, Jade Raymond’ın yeni oyununa yatırım yaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!