Okunma

Siemens’in Hibrid Uçağı Göklerde


24 Haziran 2011 Cuma 12:00
Siemens’in Hibrid Uçağı Göklerde

Siemens’in öncülüğünde başlayan ve Diamond Aircraft ve EADS’nin de katılımı ile gerçekleştirilen çalışma meyvelerini verdi. DA36 E-Star adlı özel uçak seri elektirikli bir hibrid sistem kullanıyor.

Ne Faydası Olacak?

Bu özel uçak sahip olduğu özel hibrid elektirik yakıt sistemi sayesinde emisyon konusunda tam anlamı ile bir doğa dostu. % 25 kadar daha az emisyon gerçekleştiren uçak geçtiğimiz günlerde Paris Air Show’da ilk gösterisini yaptı ve uçuşunu gerçekleştirdi. Şimdilik çoklu yolcu desteği vermeyen DA36 E-Star adlı uçak bir yandan da geliştirilmeye devam ediyor. Geliştirici bilim adamlarının yeni hedefi ise özel bir motor tasarlamak ve çok daha sessiz bir uçuş desteği sağlamak.

:: Sizce bu uçaklar geleceğin standartı olabilir mi?

 
yazarBurçin Aygün

Teknoloji dünyası'nın amansız takipçisi olan Burçin bir yandan da oyun evreninden de uzak kalmıyor ve tüm haberleri sizler için araştırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Siemens’in Hibrid Uçağı Göklerde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Siemens’in Hibrid Uçağı Göklerde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Siemens’in Hibrid Uçağı Göklerde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "