Şifrelerinizi Telefonunuzda Saklayın


21 Nisan 2010 Çarşamba 19:00
Şifrelerinizi Telefonunuzda Saklayın

Şifreler artık hayatımızın değişmez bir parçası olmuş durumda. Gerek sanal ortamda gerekse günlük hayatta kullandığınız şifreleri bir yerlere not etmek pek akıllıca olmayabilir. Ancak güçlü parola koruması bulunan bir yazılım üzerinde depolamak ve gerektiğinde kolayca ulaşabilmek yeri geldiğinde hayat kurtarıcı olabilir.

Bugün yazımıza konu olan uygulama da tam da bu işe yarıyor. Güçlü şifre koruması, XML yedekleme özellikleri ve dokunmatik ekranlı telefonlar ile de uyumlu, kullanımı kolay arayüzü ile son derece başarılı bir azılım Hack Proof Password Manager.

Parola Koruması

Ücretsiz olarak sunulan yazılım özel bir şifre korumasına sahip. Yüklemenin ardından uygulamayı çalıştırdıktan hemen sonra da bu şifreyi belirlemeniz gereken bir ekran ile karşılaşıyorsunuz. Girdiğiniz şifre için herhangi bir sınırlandırma yok. İstediğiniz şifreyi yazabilirsiniz.

Menu Seçenekleri

Uygulamanın menu seçenekleri bu şekilde. Giriş ekranında girdiğiniz parolayı dilediğiniz zaman Change Password adımını kullanarak değiştirebiliyorsunuz. Upadate seçeneği hesapları yeniden düzenleme olanağı tanırken Add ve Delete adımları ile yeni parola korumaları ekleyebiliyorsunuz.

Kategoriler

Uygulamada tanımlanmış 14 farklı hesap kategorisi bulunuyor. Tüm bu kategorilerin her birinin ayrı birer simgesi bulunuyor. Bu sayede ayırt etmek oldukça kolay bir hale geliyor. Ayrıca her bölümün işlevine göre çeşitli içerikler entegre edilmiş. Bu sayede gereksiz etiket düzenlemeleri ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

Veri Ekleme

Add seçeneğini kullanarak hesap ve şifre bilgilerini eklemek mümkün. Uygulama, bölüm adı gibi bazı önemli noktaları girmediğiniz takdirde, kayıt işlemine kesinlikle geçmiyor. Ayrıca etiketlerin istediğiniz şekilde düzenlenemiyor olması da biraz can sıkıcı olmuş. Ancak çeşitlilik gayet yeterli ve ihtiyaçları fazlasıyla karşılıyor.

Tüm İçerik Listesi

Eklediğiniz tüm hesap bilgileri ana menüde bu şekilde görüntüleniyor. İlgili alana tıkladığınızda hesaba dair girdiğiniz tüm bilgileri tek bir ekranda görüntüleyebiliyorsunuz. Buradaki verileri düzenlemek ya da güncellemek istediğinizde ise tek yapmanız gereken ilgili içeriğin üstündeyken Update adımına tıklamak olacak.

Yedekleme

Yazılımın Export ve Import komutları bulunuyor. Bu sayede kayıtlı tüm verilerinizi XML formatında yedekleyebilir yahut daha önceki yedeklerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Java tabanlı olarak tasarlanan ve ücretsiz sunulan yazılım Java desteğine sahip hemen her mobil cihazda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Uygulamayı burada yer alan SDN Download sayfalarından hemen indirebilirsiniz.

:: Telefonunuzda önemli kişisel veriler saklıyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Şifrelerinizi Telefonunuzda Saklayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şifrelerinizi Telefonunuzda Saklayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şifrelerinizi Telefonunuzda Saklayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?