Okunma

Şifrelerinizin Gücünü Ölçün


23 Mart 2008 Pazar 22:00
Şifrelerinizin Gücünü Ölçün
Web dünyasında kullandığımız birçok parola kırılabilir konumdadır. Bizler kişisel güvenliğimizi arttırmak için birçok yol arar dururuz ancak tüm bu çabalar bir gün gelip de şifrelerimizin kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilemeyeceği anlamına gelmez. Hileli yollardan şifreleri elde edemeyen kötü niyetli kişiler, bunu deneme yanılma yöntemiyle ele geçirmeyi deneyebilirler.

Müthiş bir şifre oluşturduk! Akılda kalıcı olur mu, bilemiyoruz. 🙂
Kişisel güvenliğinizi artırmak ve şifrelerinizin gücünü ölçerek daha güçlü şifreler oluşturmak artık elinizde. Passwordmeter ile kullandığınızın şifrelerin ne kadar güçlü olduğunu kontrol edebilirsiniz. Üstelik açık kaynak kodlu olmasıyla birlikte yazılımlarınız da bu sistemi kullanabilirsiniz. Eğer "bu site şifrelerimi yer" derseniz, bilgisayarınıza indirip kodları inceleyebilirsiniz; hatta yerel olarak çalıştırabilirsiniz.

Bilgi için: Passwordmeter (Kaynak kodlarına ulaşmak için tıklayın)
Yazan: Olcay Kük
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Şifrelerinizin Gücünü Ölçün”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    güzel…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    !’^^+%&/(

    evet bende %100 oldu shift’e basıp 8’e kadar yazmanaız sizin şifrenizi %100’e kadar cıkartır

" Şifrelerinizin Gücünü Ölçün konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şifrelerinizin Gücünü Ölçün ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şifrelerinizin Gücünü Ölçün ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "