Okunma

Sigarayı Bıraktıracak Uygulamalar


16 Aralık 2015 Çarşamba 21:00
Sigarayı Bıraktıracak Uygulamalar

Günümüzün en kötü alışkanlıklarından birisi olan sigara, birçok insanın en büyük sorunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Sigarayı bırakmak için ülkemizde hastanelerde veya sağlık ocaklarında tıbbi destek imkanları sunulurken günümüzde neredeyse herkeste var olan akıllı telefonlarımızın desteğiyle de sigarayı bırakmamız mümkün.

Akıllı telefonunuz ile sigarayı bırakın!

Günümüzde her derde deva olabilen akıllı telefonlarımız sigara bırakma konusunda da bize yardımcı olabiliyorlar. Bu bağlamda Google Play Store üzerinde yer alan uygulamalar sigarayı bırakmak isteyen bireylerin en iyi dostu olabilir. Bizde bu yazımızda sizler için Google Play Store’da yer alan en iyi sigara bırakma uygulamalarını bir araya getirdik.

İşte en iyi sigara bırakma uygulamaları:

15-12/16/sigaraya-son-1450299507.JPG

Sigaraya Son / Sigarayı Bırak

Tamamen bilimsel araştırmalara dayanarak hazırlanan bu uygulama ile sigarayı bırakmanız cazip hale getirilmeye çalışılıyor. Uygulamada normal şartlar altında ne kadar sigara tükettiğiniz öğrenilerek size sigarasız geçen günlerinizde ne kadar tasarruf yaptığınız, sağlığınızın hangi durumda olduğu gibi istatistiksel veriler sunuluyor ve bu veriler çeşitli hedefler ile cazip hale getirilmeye çalışılıyor.

Stop! Quit Smoking

Stop! Quit Smoking yada Google Play Store üzerinde Dur! Sigarayı Bırakmak şeklinde Türkçeleşmiş bir şekilde yer alan uygulamanın amacı size sigarayı bıraktığınız andan itibaren ne kadar tasarruf ettiğinizi göstermek.

Sigarayı bıraktığınız andan itibaren sizi motive etmeye çalışan bu uygulamada ayrıca yer alan “Acil Durum” butonuna bastığınız durumda, sigaradan zarar gören insanları görmeniz ve bu konu ile ilgili çeşitli makaleleri okuyarak sigaradan soğumanız sağlanmaya çalışılmış.

15-12/16/cessation_nation_android-1450299203.jpg

Quit Smoking: Cessation Nation

Quit Smoking: Cessation Nation yani “Sigarayı Bırakanlar Ulusu” ismindeki bu uygulama ile beraber sigarayı bırakmanız durumunda cebinizde ne kadar para kalacağı ve kaç adet sigaranın sizi zehirlemeyeceğini öğrenmeniz mümkün.

Uygulamada sigarayı bırakmaya teşvik edici oyunlar yer alırken aynı zamanda uygulama sigarayı bırakmış olan büyük bir topluluğa çevrimiçi erişme imkanı da sağlıyor.

15-12/16/get-rich-or-die-smoking.jpg

Get Rich or Die Smoking

Zengin ol yada sigara içip öl diyen bu uygulamada sigarayı bırakmak isteyen bireylere, sigarayı hayatınızdan çıkarttığınız takdirde yapacağınız tasarrufu ve sağlınızın korunmasına yönelik hesaplamaları yapıyor.

İçerisinde sigarayı bırakan insanların bunu nasıl başardıklarına dair yazılara da yer veren uygulama, sizi bu yönde motive etmek için oldukça çaba sarf ediyor.

QuitNow! – Sigarayı bırakın

Google Play Store üzerinde yer alan en çok indirilen sigara bırakma uygulamalarından bir tanesi olan QuitNow! – Sigarayı bırakın, sizi bu konuda motive etmeyi kendisine amaç haline getirmiş. Sigara içmediğiniz her anın istatistiklerini tutan bu uygulama aynı zamanda sizin ne kadar tasarruf ettiğinizi ve sigarasız geçen günlerinizin sağlığınıza olumlu yönlerini aktarıyor.

:: Sigarayı bırakmak için bu uygulamaları kullanacak mısınız?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Sigarayı Bıraktıracak Uygulamalar”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  uygulamasınıda mı yaptılar bu işin vay anasını

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kendinize söz geçiremiyorsanız uygulamayla, ilaçla milaçla çözülecek iş değil. Sigarayı bırakmak için altın kural, "kararlı olmak".. Gerisi gelir.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  peki otu da bırakabiliyormuyuz 😀

 4. SDN Okuru dedi ki:

  sigarayı bırakamıyorum ya of

  efkarlandım yakayım bi tane

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ateşli ve dumanlı öldürür ceryanlı ve buharlı az zararlıdır hiç içme en kralıdır.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ne za boyle haberler görsem canım sigara istiyor

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Piyasadaki uygulamalar bunlar abi eleştirmek için yer aramayın insanları adamlar ne yapsın

 8. SDN Okuru dedi ki:

  İnsan bırakmak isterse uygulamayla da bırakır arkadaşlar. İstemiyorsanız bu sizin sorununuz

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Destekçi çok insan varken bırakamıyorum. Programın faydasının olacağını düşünmüyorum.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Böyle sigara bırakılmaz. Milleti boş yere umutlandırmayın. Bu işin bilimsel çözümleri var. Bakanlığın dağıttığı ilacı var.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  uygulamayı incelerken canım sıkıldı yine yaktım bi sigara 😀

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Sigara candır…:)

 13. SDN Okuru dedi ki:

  5 uygulama paylaşmışsınız 5i de birbirinin aynısı 🙂 Açıklamalar dahi aynı.

" Sigarayı Bıraktıracak Uygulamalar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sigarayı Bıraktıracak Uygulamalar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sigarayı Bıraktıracak Uygulamalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "