Signal 24 saatlik kesintinin ardından geri döndü


18 Ocak 2021 Pazartesi 12:15
ABONE OL
Signal 24 saatlik kesintinin ardından geri döndü

24 saatten uzun süren bir kesinti yaşayan şifrelenmiş mesajlaşma uygulaması Signal, yeniden kullanıma açıldı. Ayrıca firmanın yeni kayıtlarda büyük bir artış yaşadığı da belirtildi.

Mesajlaşma uygulaması Signal geri döndü

Bir diğer mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın kullanım koşullarında değişikliğe gideceğini açıklamasının ardından birçok kişi gizlilik konusunda endişe duyarak daha sıkı politikalara sahip uygulamalara yöneldi. Bu uygulamalardan biri olan Signal, özellikle milyarder iş insanı Elon Musk’ın tavsiyesiyle de bir hayli ilgi gördü. Tüm bu olayların ardından popülerliği artan uygulama 15 Ocak Cuma günü bazı teknik zorluklar nedeniyle devre dışı kaldı.

signal-24-saatlik-kesintinin-ardindan-geri-dondu

Ancak firma, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada söz konusu sorunun çözüldüğünü belirtti. Tweette yaşanan soruna tam olarak neyin sebep olduğu belirtilmezken, bazı kullanıcıların sohbetlerinde hala hata mesajları alabileceği de ifade edildi. Yaşanan kesintinin uygulamanın güvenliğine herhangi bir etki yaratmadığı ve diğer sorunların da sonraki güncellemelerde düzeltileceği de kullanıcılara aktarıldı. Ayrıca kesinti sırasında Signal çalışanlarının en yüksek trafik seviyelerinin üstesinden gelmek için olabildiğince hızlı çalıştığının altı çizildi.

Bu arada kullanıcılara hata mesajlarını manuel olarak temizlemek için iki yol önerildi. Android kullanıcılarına sağ üst köşedeki menüye dokunmaları ve güvenli oturumu sıfırla seçeneğini seçmeleri, iOS kullanıcılarına ise oturumu sıfırla düğmesine basmaları tavsiye edildi.
Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Neden whatsapp tekel oldu anlayın burdan. Bir mesajlaşma uygulaması 24 saat kesinti yaşar mı ? Kafası çalışan bir girişimcimiz yok ki yeni şeyler üretsin.

Enlil
Enlil
1 ay önce

size az bile bu yapılanlar. size ne özgürlük size ne güvenlik size ne veri güvenliği .

yanıkpatates
yanıkpatates
1 ay önce

Ben pek beğenmedim zaten uygulamayı ve whatsapp geri döndü kararından o nedenle whatsappta kalın bence 🙂

Enlil
Enlil
1 ay önce
Yanıtla  yanıkpatates

okuduğunuzu anladığınıza emin misiniz? whatsapp hangi kararından geri döndü? adam bunlar balık hafızalı üzerinden biraz zaman geçsin diye sadece süreyi uzattı.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Signal huawei y7 2019 de bağlantı hatası veriyor

GreferFeUS
GreferFeUS
1 ay önce

Whatsapp’ın kullanım koşulları yürürlüğü girdi ve kullanıcı 10 yaşında diyelim 20yaşına gelene kadar, 10 yıl boyunca nereye gitti kimlerle mesajlaştı ne yedi ne içti, hobileri fobileri bir bir kayıt altına alınacak diyelim bir firmada işe girecek firma özgeçmiş yerine whatsapp dan senin dosyanı temin edecek kaç puanlık adam bu diye siz daha farkına varamadan herkes sizin kim olduğunuzu bilecek.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Neyine güvendiniz Elon Musk’ın belki kötü biri ne biliyosunuzda öyle onun dediğini indiriyorsunuz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Signal bağışlarla ayakta tutulan gizliliği sebebiyle kullanılan yani işlevsellikten çok gizliliğe önem verem bi uygulama. 1 gün değil 1 hafta da kapalı kalsa geri döndüğü gün yine kullanmaya devam ederim. Whatsapp ne derse desin “bilgilerinizi hukuki olarak çalacağız” dediği bir sözleşmeyi bize zorladığı anda bitti benim gözümde. Telegram desen uçtan uca şifrelemesi dahi olmayan canı isteyenin her şeyi okuyabileceği bir uygulama. Bip gibi telefonunun varını yoğunu bana göstermeden uygulamayı kullanamazsın diyen bi uygulamaya girmek bile istemiyorum neymiş güvenliymiş milliymiş tamamen hikaye. Neyse dediğim gibi son görülme ve çevrimiçi bilgileri bile olmamasına rağmen signal ses ve görüntülü konuşmada beni daha memnun ediyor gizlilik de cabası zaten tabii herkesin kendi kararı ama ben kişiliğimin analiz edilip manipüle edilmek istemiyorum.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Telegramla devam…

" Signal 24 saatlik kesintinin ardından geri döndü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Signal 24 saatlik kesintinin ardından geri döndü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Signal 24 saatlik kesintinin ardından geri döndü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme