Okunma

Signal ile şifrelenmiş video görüşmeleri!


15 Mart 2017 Çarşamba 04:30
Signal ile şifrelenmiş video görüşmeleri!

Son dönemde WhatsApp gibi popüler mesajlaşma uygulamaları her ne kadar şifrelenmiş yapıya geçiş yapmış olsa da, güvenliği ile ön plana çıkan ciddi alternatifler bulunuyor.

Bu alternatiflerden birisi olan ve Open Whisper Systems tarafından geliştirilen Signal uygulaması, uçtan uca şifreleme kullanarak kullanıcıların şifreli mesajlaşma ve sesli görüşmeler gerçekleştirmesini sağlıyor.

WhatsApp’ta uçtan uca şifreli mesajlaşmaya geçiş yaparken, Open Whisper Systems ile yaklaşık 6 ay süren bir ortak çalışma gerçekleştirdi.

Signal, video görüşme desteğine kavuştu!

Yayınlanan yeni güncelleme ile birlikte kullanıcıların uçtan uca şifreli video görüşmeleri gerçekleştirmesine imkan tanıyan Signal, güvenliği ön planda tutan kullanıcıların yine vazgeçilmezi olacak gibi duruyor.

17-03/15/signal.png

iOS ve Android işletim sistemleri cihazlar ile uyumlu olan mesajlaşma uygulaması Signal, iOS 10’un sunmuş olduğu CallKit çözümü sayesinde kullanıcıların gelen çağrıları doğrudan kilit ekranından cevaplayabilmesini sağlıyor.

Signal Messenger uygulamasını App Store veya Google Play Store’dan indirerek, ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

:: Mesajlaşma uygulaması Signal hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

2 yorum - “Signal ile şifrelenmiş video görüşmeleri!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sonra 2. ByLock vakasına uğramayalım

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Tehlikeli programlar bunlar. Gizli görüşmeyi de yapan telefondan yapmaz sanırım çok saçma

Yorum yazın

Geri bildirim