Okunma

Sıkı durun, Black Mirror özel bölüm tarihi sızdırıldı!


03 Aralık 2018 Pazartesi 16:30
Sıkı durun, Black Mirror özel bölüm tarihi sızdırıldı!

Netflix henüz resmi bir tarih açıklamasa da Black Mirror özel bölüm ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. 2018 yılında, yani bu sene bitmeden Black Mirror’un yenilikçi bölümünün bizlerle buluşacağı kesinleşti.

Black Mirror özel bölüm tarihi sızdırıldı!

Hatırlayacağınız üzere 2018 yılında, yani bu sene bitmeden Black Mirror’ın yeni bölümünün izleyicilerle buluşacağını belirtmiştik. Söz konusu sezonun ne zaman paylaşacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmazken, bugün oldukça önemli bir gelişme yaşandı.

Yaşanan gelişme ile birlikte, Netflix‘in resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan görsel ile birlikte Black Mirror 5. Sezon tarihi de gözler önüne serildi.

Black Mirror 5. Sezon

Her ne kadar Netflix tarafından söz konusu bu gönderi kaldırılsa da,  bu gönderiye göre Black Mirror özel bölümü, 28 Aralık 2018 tarihinde gösterime girecek. Henüz, yaşanılan bu gelişme hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak, şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, söz konusu bu tarihin daha önceki sızıntılarla örtüştüğü de özellikle belirtiliyor.

Black Mirror özel bölüm nasıl olacak?

Charlie Brooker’ın bilim kurgu serisi geçtiğimiz yılın sonlarında çöpçatanlık uygulamaları, gözetim, robotik köpekler gibi temalara sahip 6 bölüm ile hayranlarını bir kez daha ekrana kilitlemişti. Hatta adeta Uzay Yolu evreninin bambaşka bir tasvirini izlediğimiz USS Callister oldukça farklıydı. Son bölüm olan Black Museum ise sezon finaline oldukça yaraşırdı. Yine de bazı açılardan ilk sezonların daha başarılı olduğunu düşünmeden edemiyoruz.

Paylaşılan raporlara göre yeni sezonda izleyicileri bir de sürpriz bekliyor. İnteraktif olarak adlandırılan yani kullanıcıyla etkileşime geçen, olayların gidişatına oyuncaların yön verdiği birçok oyun mevcut. Hatta kitaplarda dahi okuyucuların seçimlerine bağlı olarak farklı sonlarla karşılaşılabiliyor. Kısacası alternatif sonlar oluşturuluyor.

Black Mirror 5. Sezon

Diziyi genel olarak düşündüğümüzde insanların aldıkları kararların geleceği şekillendirmekte ne denli önemli olduğunu anlayabiliyoruz. Bu tarz bir yaklaşımla izleyicilerle buluşan diziden de interaktif bir bölüm gelmesi bizleri şaşırtmamalı aslında. Dizinin ruhuna oldukça uygun bir yaklaşımla seçimlerin izleyicilere bırakılması dizi ve sinema sektöründe yeni başlangıçlara kapı aralayabilir.

Bloomberg’in aynı raporuna göre Netflix, kullanıcının kendi kararlarını vereceği farklı projeler üzerinde de çalışıyor. Shrek’in spin-off’u Puss in Book ve Buddy Thunderstruck’ın bir bölümü de iddiaya göre interaktif olarak çekilecek.

Black Mirror’un interaktif bir bölümle izleyici karşısına çıkmasında dizinin içeriğinin bu duruma uygunluğu kadar izleyicilerin pasif bir rolden aktif bir hâle geçmesinin önemi de yatıyor. Diziyi takip edenler hatırlayacaklardır ki geleceğin biraz da kaotik bir biçimde şekillenmesinde insanların büyük bir payı var.

Belki de bizlere sunulacak etkileşimli bölümle alacağımız kararlar; insanoğlunun, geleceği olumlu açıdan yönlendirmesinde bir umut ışığı olacak. Netflix’in izleyicilere sunacağı bu tarzın ne kadar sevileceğini hep birlikte göreceğiz.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Sıkı durun, Black Mirror özel bölüm tarihi sızdırıldı!”

 1. AyKqT dedi ki:

  Bu dizi nasıl bu kadar popüler oldu. Sabit bir konusu bile olmayan. Zoraki çekilmiş sahneler

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   sen sorgulama kardeş medcezire devam

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Netflix hesabı açıklamış sızdırılmış demeniz?

 3. Anonim dedi ki:

  Çöp dizi

  1. Anonim dedi ki:

   senin kadar değil

 4. Ark dedi ki:

  İnş ya

" Sıkı durun, Black Mirror özel bölüm tarihi sızdırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sıkı durun, Black Mirror özel bölüm tarihi sızdırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sıkı durun, Black Mirror özel bölüm tarihi sızdırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "