Okunma

Silikon Vadisi Trump’a karşı!


20 Ekim 2017 Cuma 19:30
Silikon Vadisi Trump’a karşı!

Microsoft, Google, Facebook, Uber, Intel gibi Silikon Vadisi devleri, ABD Başkanı Donald Trump için göçmenlere uygulanan tutumun yumuşatılması ve DACA programı hakkında geri adım atılması konularında önemli bir mektuba imza attı.

Silikon Vadisi teknoloji devlerinden Başkan Trump’a mesaj!

Başkan Trump, gelecek vadeden öğrencilere verilen DACA adlı oturma izni programının iptali konusunda açıklamalarda bulunmuştu. Kamuoyunun “Hayalperestler” olarak da bildiği program dahilindeki öğrenciler, oturma ve çalışma izni olanaklarına da sahip oluyor. Teknoloji devleri ise buna karşı yasanın onaylanmaması için ABD Kongresi’ne çağrıda bulunuyor.

Silikon Vadisi

Amerikan Rüyası için Koalisyon olarak kurulan harekete dahil olan şirketler, Kongre’den Hayalperestler programına destek beklediklerinin ve programın korunması gerektiğinin altını çiziyor. Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg öncülüğündeki hareket, Hayalperestler’in toplumun bir parçası olduğuna dikkat çekiyor.

Fortune 500 listesindeki en büyük 25 şirketin yüzde 72’sinin DACA programından faydalandığı not olarak düşelim.

:: Teknoloji devlerinin bu hareketi konusunda sizin görüşleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Silikon Vadisi Trump’a karşı!”

  1. grodio dedi ki:

    Dump Trump diye mesaj veren insanlar var… bence Trump mort…

" Silikon Vadisi Trump’a karşı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Silikon Vadisi Trump’a karşı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Silikon Vadisi Trump’a karşı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "