Okunma

Silikon Vadisi’ne Türk Yatırımı


24 Ağustos 2011 Çarşamba 08:25
Silikon Vadisi’ne Türk Yatırımı

Aksoy Internet Ventures (AIV), geçtiğimiz yıl Hollanda’da kurulup kısa sürede büyük bir başarıya imza atarak 120 ülkeden kullanıcıya ulaşan tinypay.me‘ye 1 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.  

Tinypay.me, Aksoy Internet Ventures’in yatırımı sayesinde, global büyüme stratejisi ile birlikte dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin yer aldığı Silikon Vadisi’ne taşındı.

Dünya devlerinin Türkiye’deki İnternet şirketlerine yatırım yaptığı bu dönemde AIV’nin yurtdışında yatırım gerçekleştirmesinden dolayı son derece gurur duyduklarını söyleyen Aksoy Internet Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Taner Aksoy, sözlerine şöyle devam etti: “tinypay.me’nin kolay kullanımı, büyüme hızı, girişimci ekibin oyun kurallarını değiştirecek yaratıcı yaklaşımları, AIV’yi çok heyecanlandırıyor. E-ticaret alanındaki deneyimimiz ve finansal desteğimizle tinypay.me’nin kısa zamanda dünya çapında bir marka olmasını bekliyoruz.”

“İnternette satışın en kolay yöntemi” iddiasıyla yola çıktıklarını söyleyen Tinypay CEO’su Melvin Tercan, “Kullanıcılarımızın bir dakikanın altında satışa başlaması imkanını sunarak, geniş kitlelerin e-ticaretle buluşmasını sağlıyoruz. Facebook, Twitter gibi sosyal mecralarda kolaylıkla paylaşılan ürünlerin ödemeleri PayPal aracılığıyla gerçekleşiyor. Özellikle ikinci el ve dijital ürünlerin tek başına kolaylıkla satılabildiği tinypay.me sayesinde kullanıcılar kendi pazaryerlerini de oluşturabiliyor. Büyük bir uğraş sonucu kurduğumuz tinypay.me’yi sahibinden.com ile büyük bir başarıya imza atmış, 11 yılı aşkın İnternet deneyimi olan AIV ile çok daha iyi yerlere taşıyacağımızı düşünüyoruz” dedi.

:: Bu yatırım hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tinypay.me servisini kullanmayı düşünüyor musunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Silikon Vadisi’ne Türk Yatırımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Silikon Vadisi’ne Türk Yatırımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Silikon Vadisi’ne Türk Yatırımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "