Sinema salonlarının açılışı ertelendi: İşte yeni tarih


31 Aralık 2020 Perşembe 11:05
Sinema salonlarının açılışı ertelendi: İşte yeni tarih

Sinema salonlarının açılacağı tarih değişti. Koronavirüs salgını ile birlikte eğlence ve sinema sektörü büyük bir darbe almıştı. Bu darbenin göstergelerinden birisi de sinema salonlarının kapatılması olmuştu. Hem kapalı mekanlar olmaları hem de havalandırma sistemi sebebiyle virüsün yayılmasının kolaylaşacağı düşüncesiyle dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sinema salonları kapatılmıştı. 31 Aralık 2020 tarihinde açılması beklenen sinema salonlarının açılışı ertelendi.

Sinema salonlarının açılacağı tarih: Daha bekleyeceğiz!

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni genelgeyle bugün açılması planlanan sinema salonlarının açılış tarihi 1 Mart 2021 tarihine kadar ertelendi. Bakanlık 81 ilin valiliklerine sinema salonlarıyla alakalı genelgeyi gönderdi. Genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri arasında yerini alan temizlik, maske ve mesafe kurallarına ek olarak salgının seyri ve olası riskleri göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken yeni kurallar alındı.

Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27 ve 72. maddeleri uyarınca il/ilçe umumi hıfzıssıhha kurulları kararlarına uyulması zorunlu tutuluyor. Eğer alınan karar öncesinde faaliyete açılan bir sinema salona olursa kanundaki gerekli maddeler uyarınca idari işlem yapılacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle A Quiet Place Part II, Fast & Furious 9, No Time to Die gibi pek çok filmin vizyon tarihleri ertelenirken; Cannes Film Festivali ve CinemaCon gibi pek çok sinema etkinliği de iptal edilmek veya ertelenmek zorunda kaldı. İptal edilmeyenler ise sanal olarak gerçekleşti. Vizyona girmesi beklenen bazı filmler ise dijital platformlarda yayımlandı.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

🙏🏻

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

ne kadar güzel bir haber sinemaximusların yıllarca insanlara pahalı bilet artı patlamış mısır satmalarına tokat gibi cevap verdi ilahi adalet

" Sinema salonlarının açılışı ertelendi: İşte yeni tarih konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sinema salonlarının açılışı ertelendi: İşte yeni tarih ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sinema salonlarının açılışı ertelendi: İşte yeni tarih ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)