Sinema Tarihi Star Wars 3D İle Değişecek


29 Eylül 2010 Çarşamba 09:30
Sinema Tarihi Star Wars 3D İle Değişecek

İlk olarak 1977 yılında gösterime giren Star Wars filmleri sinema tarihini görsel efekt teknolojisi bakımından değişmişti. İlerleyen yıllarda anlattığı hikayeyi 6 filmde toparlayan seri sinema teknolojisinin çıtasını yükseltmeye devam etti.(Bilim Kurgudan Gerçeğe Dönüşmesi Gerekenler)

2009 yılında gösterime giren Avatar’dan önce George Lucas 3D teknolojisinin önemini fark edip Star Wars’ları bu sisteme uyarlamaya başlamıştı

 

Avatar’dan Önce Başlayan Proje

Son olarak 2005 yılında gösterime giren bir film ise beyazperdeye veda eden Star Wars, seriye eklenen yeni bir film olmadan izleyicileri salonlara çekmeye hazırlanıyor.

George Lucas, son Star Wars filmi olan Revenge of the Sith (Sith’in İntikamı) adlı yapımdan sonra ilerleyen yıllarda seriyi 3D teknolojisiyle yeniliyip tekrar gösterime sokacağını açıklamıştı.

Proje Nasıl Gelişti?

O dönem, sinema eleştirmenleri ve teknoloji yazarları tarafından anlamsız bulunan bu eylem Avatar‘ın kazandığı büyük başarıyla birlikte daha önemli hale geldi.

Uzun süredir devam eden bu projeyle ilgili demo sahneler çeşitli toplantılarda basın mensuplarına tanıtılmıştı. Gizlilikle devam eden çalışmalarla ilgili kritik bir bilgi nihayet ortaya çıktı.

 

2012 yılında başlayacak olan Star Wars 3D projesinde her yıl yeni bir film gösterime girecek

 

Sinema sitelerine, dağıtımcı firmalar tarafından ulaştırılan bilgilere göre George Lucas, 2012‘den itibaren Star Wars filmlerini bir yıl sırayla 3D olarak tekrar gösterime sokacak.

Star Wars Tarihi Nasıl Değiştirecek?

6 yıl boyunca devam edecek olan bu proje sayesinde, Lucas hem yeni film üretmeden tekrar büyük kazançlar elde edecek hem de sinema tarihini değiştirecek.

Çünkü, George Lucas‘a bağlı şirketler grubu uzun süreli bir çalışma sonucunda, 3D kamerayla hazırlanmayan filmleri de bu teknolojiye uygun hale getirmeyi başardı.

 

Tekrar gösterime girecek olan The Phantom Menace filmi, 3D kamerayla çekilmediği halde bu teknolojiye uyarlanan ilk film olma unvanına sahip olacak

 

Star Wars serisi, daha önce 90’lı yılların görsel kalitesine göre tekrar düzenlenip beyazperdeye geri dönmüştü.

Bu kısa macera bile George Lucas‘ın dünya çapında milyonlarca dolarlık hasılat elde etmesini sağlamıştı. 2012 yılında başlayacak olan proje 2018‘de son bulacak. Star Wars filmlerinin zamana yenilmemesi ve seyirciden olumsuz eleştiri toplamaması için Lucas ve ekibi serinin görsel efektlerini günümüz teknolojisine göre tekrar hazırlayacak.

:: Sizce 3D Star Wars filmleri eskisi kadar ilgi çekecek mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sinema Tarihi Star Wars 3D İle Değişecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sinema Tarihi Star Wars 3D İle Değişecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sinema Tarihi Star Wars 3D İle Değişecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  2. 2 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  3. 3 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  4. 4 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  5. 5 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  6. 6 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  7. 7 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  8. 8 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  9. 9 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  10. 10 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!