Okunma

Sinemanın Dinamosu, Kısa Filmler!


24 Ocak 2016 Pazar 12:00
Sinemanın Dinamosu, Kısa Filmler!

Teknolojinin gelişmesi hiç şüphesiz en çok sinema sektörünün işini kolaylaştırdı. Yeni görüntüleme teknolojileri sayesinde, yapımcıların işi kolaylaşırken, beyaz perdeye amatör olarak gönül verenlerin de önü açılmış oldu.

Günümüzde, sinema sektörüne gönülden bağlı olanlar için çeşitli kısa film yarışmaları düzenlenmekte. Bu yarışmalar sayesinde, hem sinema sektörünün önü açılırken, hem de genç kuşakların bu sektöre kazanımı sağlanıyor.

Bu yazımızda, verdiği mesajlarla dikkat çeken bazı kısa filmleri mercek altına alacağız. İşte bu haftanın dikkat çeken filmleri;

1) Susuyoruz!!

Listemizin ilk sırasında Susuyoruz!! isimli film bulunuyor. Biton isimli YouTube kanalına bağlı olan Foomakh Studio tarafından çekilen Susuyoruz!! insanlığın yakın gelecekte karşılaşabileceği susuzluk sorununa, farklı bir bakış açısı getiriyor. 5 dakika uzunluğundaki bu kısa filmi aşağıdan izleyebilirsiniz.

2) Behind the Walls

FixStudio Pictures tarafından çekilen film, İslamiyet’in yanlış tanımlanmasının önüne geçmek için kaleme alınmış. Bu filmde insanların dini, dili, ırkı ne olursa olsun birbirlerine düşman olmadıkları vurgusu yapılıyor.

3) Father

Bu haftaki listemizin son filmi ise Father. Singapur’da sosyal sorumluluk projesi olarak çekilen bu filmde, bir gencin babasının ölümünün ardından aldığı mektuplar ve gerçeklerle yüzleşmesi konu edinilmiş.

:: Sizce listedeki en iyi kısa film hangisi?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sinemanın Dinamosu, Kısa Filmler!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    3 numara çok iyiydi

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ok

" Sinemanın Dinamosu, Kısa Filmler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sinemanın Dinamosu, Kısa Filmler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sinemanın Dinamosu, Kısa Filmler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "