Okunma

Singularity Geliştiricilere Açıldı


05 Mart 2008 Çarşamba 22:00
Singularity Geliştiricilere Açıldı
Microsoft‘un desteklediği ve açık kaynaklı projeleri bölümünde yer verdiği Singularity adlı girişim, sıfırdan tasarlanan bir işletim sistemiyle ilgili. Kendi çekirdeği ve güvenilir yapısıyla dikkat çeken projenin ilk meyvelerini vermesi dört yıl sürdü. Şimdi ise akademik çalışmalar için yazılım geliştirme takımları Microsoft tarafından geliştiricilere sunuldu. İşletim sisteminin en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi yazılımların tamamen yalıtılmış bellek alanlarında çalışması ve bu şekilde bellek alanlarının ihlal edilmemesi sağlanıyor.

Bilgi için: Microsoft CodePlex
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Singularity Geliştiricilere Açıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Singularity Geliştiricilere Açıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Singularity Geliştiricilere Açıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "