Sınır tanımayan en iyi 5 elektrikli motosiklet!


31 Mayıs 2020 Pazar 21:30
Sınır tanımayan en iyi 5 elektrikli motosiklet!

Bundan beş yıl önce iç geçirerek baktığımız benzinli motosikletlerin yerini elektrikli motosiklet modelleri almaya başladı. Her marka, en iyi tasarımcılarını ve dizayn ekiplerini belki de en büyük bütçeleri, geleceğin taşıtları için bir araya getiriyor.

Sınırları zorlayan en iyi 5 elektrikli motosiklet modeli

İşte sizler için bunlar arasında öne çıkan, son zamanlarda piyasaya çıkmış ya da çıkmaya hazırlanan en iyi 5 modeli bir araya getirdik. Bilim Kurgu mu yoksa gerçek mi?: Verge TS, geçmişten geleceğe köprü: Tarform, yeni nesil Harley: Harley-Davidson Livewire, gelecekten gelen tasarım: Arc Vector 2020, minimal ve güçlü: 2020 Cake Kalk&

Bilim kurgu mu yoksa gerçek mi? : Verge TS

Her ne kadar ilk çıktığı dönemde çok popüler olmasa da, sonradan değeri bilinen Tron Legacy, birçok bilim kurgu hayranının aklına kazınmış filmlerden. Filme kullanılan, akıllara zarar tasarımlı motosiklete benzeyen tasarımıyla, gelecekten geldiği izlenimi veren Verge TS, özellikleriyle de ön plana çıkıyor.

elektrikli motosiklet, elektrikli motosiklet modelleri

Aslında motosiklete önden baktığınız zaman, normal bir yarış motosikletinin daha kübik tasarımlı bir halinden fazlası değil. Ancak gözlerinizi arka tekere doğru yönlendirdiğinizde, içinde bildiğimiz anlamda jant olmayan, neredeyse havada durduğu hissiyatı veren bir tekerlek ile karşılaşıyoruz. Başta da bahsettiğimiz Tron Legacy filmine yaptığımız gönderme de, tam olarak bu özel arka teker tasarımından ileri geliyor.

Verge TS özellikleri

Verge TS, bu sıra dışı tasarımının dışında özellikleriyle de baştan çıkarıyor. Verge, 0’dan 100’e 4 saniye altında çıkıyor. Menzili otoyol için 200 km olan motosiklet, şehir içinde ise 300 km menzil sunuyor.

Elektrikli motosiklet motoru 107 beygir (80 kW) gücünde ve 1000 Nm tork üretiyor. Verge TS pili, normal bir şarjla 4 saat içinde tam anlamıyla doluyor. Motosiklet, DC hızlı şarjla ise 45-50 dakika arasında tamamen şarj oluyor. Kısacası motosiklet, benzinli modelleri karşısına alacak özelliklere sahip.

elektrikli motosiklet, elektrikli motosiklet modelleri

Verge TS 180 km hıza kadar ulaşabilen bir yapıda. Özel alüminyum alaşımdan üretilen gövde sayesinde büyük bir pile sahip olan motosiklet, böylece hem uzun menzil hem de hızı bir arada sunabiliyor. Ancak burada motosiklet farklı bir motor çözümü sunmuş durumda.

Verge TS’ye güç veren motor, arka tekerinde yer alıyor. Entegre jant motoru olarak adlandırılan bu devrimsel buluş, motoru hem tasarımsal hem de teknolojik benzersizlik anlamında zirveye yerleştiriyor.

Tabii ki bu kadar kendine has özellikleri olan  elektrikli motosiklet fiyatıyla da fark yaratıyor. Verge TS, 24 bin Euro fiyatıyla karşımıza çıkıyor. Ancak geçen hafta listesini yaptığımız bazı elektrikli bisikletlere göre daha ulaşılabilir bir fiyata sahip olduğunu söylemek gerekir. Model hakkında daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sınır tanımayan en iyi 5 elektrikli motosiklet!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Yıllardır bu tarz haberler görüyoruz ama Türkiye’ye gelen ürün yok gelen ürünlerde ancak bisiklet oda 7000 lira minimum

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyatları çok yüksek

" Sınır tanımayan en iyi 5 elektrikli motosiklet! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sınır tanımayan en iyi 5 elektrikli motosiklet! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sınır tanımayan en iyi 5 elektrikli motosiklet! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 2. 2 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 3. 3 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 4. 4 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 5. 5 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 6. 6 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 7. 7 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 8. 8 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 9. 9 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 10. 10 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti