Okunma

Üretilse Savaşın Tarihi Değişecekti


03 Ocak 2011 Pazartesi 15:45
Üretilse Savaşın Tarihi Değişecekti

Şu anda bilim kurgu filmlerinde izlediğimiz uçuk araç ve silah tasarımlarının birçoğu soğuk savaş yıllarında gerçekti. Amerika ve Sovyetler Birliği‘nin güç dengelerinin oluşturmak için hazırlanan bu araçlar halkı tehdit eden özelliklerle donatılıyordu.

Atom bombasıyla birlikte eline büyük bir güç geçtiğine inanan Amerika, nükleer enerjiyi her türlü ürüne uygulamaya çalışmıştı. Otomobilden uçağa kadar bu enerjiyle çalışan araçlar yapmaya çalışan Amerika 1970‘lerde birçok kazanın olmasını sağladı.

 

 

 

Bu konudaki en gizli araçlardan biriyse kod adı Valkyrie olan XB-70 adlı nükleer başlıklı uçaktı. Esas olarak 1950’lerde bombardıman uçağı olarak tasarlanan Valkyrie yıllar içerisinde NASA ile olan ortak projelerin doruk noktası haline geldi.

Prototiplerinden bazıları uçuş sırasında patlayan bu dev jet uçağı  şu anda zaman aşımından dolayı gizliliği kaldırılmış durumda. Atmosfere yakın uçuşlar düzenleyen Valkyrie dev jet tankerleri ve  nükleer bombardıman avantajıyla kıtalararası yolculuk yapıp ani bombardımanlar yapabilecekti.

İlk Nesil

İkinci Nesil

 

Üçüncü Nesil

:: Sizce bu uçak savaşlarda kullanılsa yakın tarihte neler değişirdi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Üretilse Savaşın Tarihi Değişecekti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Üretilse Savaşın Tarihi Değişecekti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Üretilse Savaşın Tarihi Değişecekti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "