Okunma

Sıradaki Konsol Neslini Kim Başlatacak?


01 Eylül 2009 Salı 06:47
Sıradaki Konsol Neslini Kim Başlatacak?

Günümüzde konsol savaşları devam ederken, bir grup insan da sonraki nesil için kafa yoruyor. Öyle ki, geçtiğimiz ay id Software‘in kurucusu John Carmack, sonraki nesil konsollar arasında ilk piyasaya çıkanın Sony olacağını iddia etmişti. Görünen o ki, herkesi dünyaca ünlü oyun yapımcısı ile aynı fikirde değil. Şaşırtıcı bir şekilde, Carmack’ın yorumunun aksini iddia eden açıklama, yine id Software bünyesinden geldi!


Not: Gördüğünüz konsol tasarımı hiçbir resmiyet taşımıyor.

Firmanın CEO’su Todd Hollenshead, şu an Xbox360 ile konsol piyasasında en iyi pozisyona sahip olan Microsoft’u, sonraki nesil için avantajlı görüyor. Sıradaki konsol neslini başlatacak adımı Microsoft’un atacağını dile getiren Todd, PC platformu için de iddialı konuştu. Öyle ki, PC’nin üstün teknolojisi sayesinde, yakın gelecekte çok daha ilerleyeceğini düşünen id’nin CEO’su, görünen o ki konsollar konusunda John Carmack ile görüş ayrılığı yaşıyor.

:: Sizce sıradaki konsol neslini kim başlatacak? Ayrıca PC platformunun geleceği nasıl olacak?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sıradaki Konsol Neslini Kim Başlatacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sıradaki Konsol Neslini Kim Başlatacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sıradaki Konsol Neslini Kim Başlatacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "