Siri’ye Corona virüsü semptomları sorulabilecek


22 Mart 2020 Pazar 11:30
Siri’ye Corona virüsü semptomları sorulabilecek

Apple, Corona virüsü salgınını önlemek için çalışmalarına devam ediyor. Kullanıcılarının bilgiye kısa yoldan ulaşmasını isteyen Apple, bir diğer hamlesini Siri için yaptı. COVID-19 olup olmadığını merak eden iPhone kullanıcıları artık Siri’ye danışabilirler. Apple Siri, “Hey Siri, bende Corona virüsü var mı?” sorusuna cevap verecek.

Siri, Corona virüsü için yardımcı olacak

Siri corona virüsü sorularını yanıtlayacak

Güncellemenin, kullanıcıların ilk fark ettiği gün Cumartesi yapıldığı söyleniyor. Apple’ın güncellemesi ile Siri, kullanıcılara ateş, kuru öksürük veya nefes darlığı gibi hastalık belirtileri gösterip göstermediklerini soruyor. Siri, yaşamını tehdit eden semptomları olduğunu söyleyen insanlara 911′i aramayı düşünmelerini öneriyor. Kullanıcılar semptomlarının aşırı veya yaşamı tehdit etmediğini söylerse, Siri insanlara evde kalmasını ve diğer insanlarla temastan kaçınmasını söylüyor. Durumları daha şiddetli hale gelirse bir sağlık uzmanına başvurmalarını da ekliyor.

Siri ayrıca, kullanıcılara App Store’da teletıp uygulamaları indirebilecekleri ve potansiyel olarak sanal danışmanlık alabilecekleri bir bağlantı da sağlıyor. Apple’a göre, cevaplar Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı’nın bir bölümü olan ABD Halk Sağlığı Servisi ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nden geliyor. Hizmet şimdilik ABD’deki kullanıcılar için. Hizmetin uluslararası olarak genişletilip genişletilmeyeceği hakkında ise henüz bir duyuru mevcut değil.

Apple, sağlık görevlilerinin dünya çapında 300.000′den fazla insanı hasta eden küresel salgına yanıt vermesine yardımcı olmak için kaynaklarını seferber eden tek teknoloji devi değil. Facebook, bu hafta başında kullanıcıların haber akışıyla birlikte görünecek bir Corona virüsü bilgi merkezi kurmayı planladığını söyledi. Böylece Facebook, insanları sosyal mesafeleri ciddiye almaya teşvik ediyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Siri’ye Corona virüsü semptomları sorulabilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Siri’ye Corona virüsü semptomları sorulabilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Siri’ye Corona virüsü semptomları sorulabilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!