Okunma

Siri nihayet iOS 13’te beklenen özelliğe kavuştu


07 Ekim 2019 Pazartesi 18:00
Siri nihayet iOS 13’te beklenen özelliğe kavuştu

Spotify dünyanın en popüler müzik uygulamaları arasına adını altın harflerle yazmış bir uygulama olarak biliniyor. Eylül ayının son günlerinde Siri’nin iOS 13 ile birlikte Spotify uygulamasıyla entegre çalışabileceğini yazmıştık. İşte bu beklentiler sonunda gerçeğe dönüştü. Siri artık yeni güncelleme ile birlikte Spotify üzerinden müzik açabilmenize olanak sağlıyor.

iOS 13 güncellemesi ile Siri Spotify entegrasyonu başladı

Siri ile Apple cihazlarda birçok şeyi yapmak mümkün, ancak Siri Spotify ile entegre bir şekilde çalışamıyordu. Kullanıcılar sesli asistanları ile artık en sevdikleri müzikleri tek bir komut ile dinleyebilecekler. Kullanmak için güncellemeyi yüklemeniz ve Siri’den “Spotify ile” bir parça çalmasını istemeniz yeterli olacak. Aynı zamanda bu kullanışlı özelliği CarPlay uygulamasıyla da otomobil sürerken kullanabileceksiniz.

Siri’yi Spotify’de kullanmak için iOS 13 güncellemesini yüklemeniz gerekiyor. Bunun ardından Spotify ile bir albüm veya şarkı çalınması komutunu vererek kullanabilirsiniz. Ülkemizde kullanılmıyor olsa da Apple TV ve tvOS kullanılan bölgelerde de bu özellik kullanılabiliyor.

Siri Spotify

Siri entegrasyonunun AirPlay üzerinden iPhone, iPad, CarPlay, AirPods ve HomePod ile uyumlu olduğu belirtiliyor. Ses uygulamaları için SiriKit ile Spotify artık Apple Music gibi çalışabiliyor. Siri’ye, “Spotify’da Çal ya da Spotify’ı kullanarak en yeni şarkıları çal” diyebilirsiniz. Bununla beraber herhangi bir çalma listesinin adını söyleyerek de Spotify’ı açabilirsiniz.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir detay bulunuyor. Komutunuzu Siri’ye verirken, özellikle Spotify uygulamasını belirtmeniz gerekiyor, zira eğer bunu belirtmezseniz Siri sizi direkt Apple Music uygulamasına yönlendirecek. Söz konusu özellik ‘Düşük Veri Modu‘nu da destekliyor.

7 Ekim güncellemesiyle kullanıcılar bu özelliği kullanabiliyor olacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Siri nihayet iOS 13’te beklenen özelliğe kavuştu”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  13.1.2 yazılımı yüklü ama ’Hey Siri, Spotify’de Acısa da öldürmez çal!’ diyorum çalmıyor.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bunun şu ana kadar yapılmamış olması bile saçmalık. Android gerçekten İos u geçmiş de arayı açıp gidiyor.

  1. Anonim dedi ki:

   Apple Music uygulamasıyla yıllardır yapılıyordu zaten dostum. Spotify entegrasyonu yeni yapılmış

 3. Anonim dedi ki:

  hala kullanamıyorum halletsinler artık

 4. Anonim dedi ki:

  onlarda çalışıyor bizde neden çalışmıyor bu kadar mı zor yani

" Siri nihayet iOS 13’te beklenen özelliğe kavuştu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Siri nihayet iOS 13’te beklenen özelliğe kavuştu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Siri nihayet iOS 13’te beklenen özelliğe kavuştu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "