Okunma

Siri’ye Yeni Patron


16 Ekim 2012 Salı 05:30
Siri’ye Yeni Patron

Amazon’un ürün arama altyapısını sağlayan A9.com‘un başında bulunan Amazon yetkilisi William Stasior, Apple’ın sesli asistan hizmeti Siri’nin başına getirildi. Son altı buçuk yılını Amazon‘daki arama özelliklerini geliştirerek geçiren Stasior’un, Siri’yi Apple’ın beklediği kalite seviyesine çıkarması hedefleniyor.

Apple, 2010 yılında Siri’yi satın almış ve iPhone 4S‘in kilit özelliği, en büyük yeniliği olarak tanıtmıştı. Ne var ki uygulamanın kullanımında bazı eksiklikler ve önemli tutarsızlıklar tespit edilmiş, servis bir Apple hizmetinden beklenen kaliteden uzak kalmıştı. Sesle yapılan sorgulara verdiği isabetsiz yanıtlar nedeniyle eleştirilen Siri, geride kalan 1 yıl içerisinde her iki kurucusunu da kaybetmişti.

Siri’den hem Apple’ın, hem kullanıcıların öncelikli beklentisi yapılan sorgulara doğru yanıtlar vermek olduğundan, Stasior’un bu konuda uygun bir seçim olduğunu söylemek mümkün. Kariyerinin büyük bir bölümünü yeni arama teknolojileri üzerinde çalışarak geçiren yeni Siri patronu, uygulamanın tam donanımlı bir mobil arama hizmetine dönüşmesinde de kilit rol oynayacak.

:: Telefonunuzun sesle sorgu özelliğini kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Siri’ye Yeni Patron”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  türkçe yapsınlar 50 milyon vatandaş alır, apple kurtulur 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  daha cok ararlar onlar siri belasinin basina birini.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Siri türkçe olsa benim işimi görür ama ben şimdi kulağıma götürüp Call Ahmet demem yani. Siri türkçe olar mı sizce ?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  cCc APPLE cCc

" Siri’ye Yeni Patron konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Siri’ye Yeni Patron ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Siri’ye Yeni Patron ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "