Okunma

Şirket bilgisayarlarınızı HP ile değiştirin


11 Kasım 2017 Cumartesi 12:00
Şirket bilgisayarlarınızı HP ile değiştirin

Şirketlerin eski bilgisayarlarını Intel’in yepyeni işlemcileri ile güçlendirilmiş HP bilgisayarlarla değiştirebileceği Geri Satın Alma Programı’nı hayata geçiren HP, superdonusum.com sitesi üzerinden yapılacak başvuruları bekliyor. Bu süper teklif ile şirketlerin yapmaları gereken tek şey internet sitesine girerek en az 10 adet olmak üzere mevcut şirket bilgisayarlarının marka ve özellik listesini iletip eski bilgisayarlarının toplam değerlerini anında hesaplamak. Sonrasında ise HP, şirketlerle iletişime geçip yeni bilgisayarları için ihtiyaçlarını birlikte belirleyebileceği bir hizmet sunuyor.

HP bilgisayarlar geliyor, eskileri teslim alınıyor

HP’nin satış teklifinin onaylanmasının ardından yeni HP bilgisayarlar şirketlerin ofisine gönderilirken eski bilgisayarlar da teslim alınıyor. Servis sağlayıcı firma tarafından yapılan fiziksel kontrolden sonra eski bilgisayarların içindeki bilgiler ücretsiz olarak güvenle silinip sertifikaları şirketlere teslim ediliyor.

Fiziksel kontrolden sonraki 30 gün içerisinde yapılan ödemeyle şirketler yeni satın alacakları  HP bilgisayarlarını fonlama şansını elde ediyor. Böylece hem şirketler eskiyen bilgisayarları yenilerken kazanıyor hem de ekipleri son teknoloji HP bilgisayarla çalışıyor.

Süper dönüşüm kampanyası ile toplanan eski bilgisayarlar ömürlerini tamamlamışlarsa HP Gezegen Ortaklığı Geri Dönüşüm Programı kapsamında lisanslı tesislere gönderilip geri dönüştürülerek ekonomiye yeniden kazandırılıyor. Böylece HP sürdürülebilirlik ve çevreyi korumaya katkıda bulunuyor. Geri dönüşüm ile hammaddelerin ekonomiye geri katılmasının önemine dikkat çeken HP, Gezegen Ortaklığı Programı kapsamında Türkiye dahil 73 ülkede ömrünü tamamlamış kartuş/toner ve donanımları kurumsal müşterilerinden ücretsiz olarak toplayıp lisanslı tesislerde geri dönüşüme gönderiyor.

Kurumlar ve şirketler Gezegen Ortaklığı Programı’ndan internetten bir talep formu doldurarak faydalanabilirken Gezegen Ortaklığı Programı’nın başladığı 1987 yılından bu yana küresel olarak toplamda 1 milyar tondan fazla e-atık ve sarf malzemesini geri dönüştürüldü. Bugüne kadar HP Geri Dönüşüm Programı ile geri dönüştürülmüş plastikten 2,7 milyar kartuş üretildi. Geri dönüştürülmüş plastikten üretilen kartuşun karbon ayaz izi %33 daha azken, HP geri dönüştürülmüş plastikten kartuş üretimi ile fosil yakıt tüketimini %54, su tüketimini %75 azalttı.

Kampanya ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Şirket bilgisayarlarınızı HP ile değiştirin”

 1. Oğuzhan dedi ki:

  Süper bir proje gibi duruyor. Tebrik ediyorum

 2. Ali dedi ki:

  Telefonum her birdakiadan bir kapaniyor ne yapmaliyım

  1. Oğuzhan dedi ki:

   çöpe at

  2. Demir Şaban dedi ki:

   yenisini al

" Şirket bilgisayarlarınızı HP ile değiştirin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şirket bilgisayarlarınızı HP ile değiştirin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şirket bilgisayarlarınızı HP ile değiştirin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "